ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Loňský Sprinter roku Line Honey zahájil sezonu vítězstvím

Velikost textu:

Praha - Loňský Sprinter roku v České republice Line Honey vstoupil vítězně do dostihové sezony 2011. Čtyřletý hřebec triumfoval v pražské Velké Chuchli v 86. ročníku Gomba Handicapu. Svěřenec Radima Bodláka pod žokejem Tomášem Lukáškem vyhrál sprinterský test na 1218 metrů o 120 000 korun před outsiderem Agnusem a klisnou Trinity, která obhajovala druhé místo. Line Honey nastupoval do dostihu v roli favorita, na které nic nezměnila ani skutečnost, že měl handicapem předepsaný nejvyšší náklad. Do čela sice v cílové rovině pronikl spolufavorit Golden Eagle, Line Honey se ale přes něj přehnal a žokej Lukášek jej bez většího úsilí na vítězné pozici udržel až do cíle.

Gomba Handicap
Gomba Handicap
Otevřít galerii
 • Gomba Handicap autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Gomba Handicap autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Předpokládali jsme, že to tady bude dobré, a to se také splnilo," řekl trenér vítěze Radim Bodlák. "Všechno šlo podle plánu tak, jak jsme potřebovali, a řekl bych, že ani nemusel jít naplno, aby si tohle vítězství zapsal."

Převahu soupeře uznala i jezdkyně druhého Agnuse Ingrid Koplíková. "Náš nástup přišel možná později, než jsem si přála, ale Line Honey si pozici kontroloval, a tak jsme ani tak velkou šanci neměli," přiznala.

Boj o jezdecký šampionát, který letos uvolnil ve Španělsku jezdící Václav Janáček, rozjeli o první dostihové neděli v Chuchli hned tři jezdci - Lukášek, Jaromír Šafář i Radek Koplík získali po dvou vítězstvích.

Reportáž Marka Svačiny
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.