ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Vitalij Kličko obhájil titul WBC, knokautoval Solíse v 1. kole

Velikost textu:
aktualizováno 20. 3. 2011 12:02

Kolín nad Rýnem - Devětatřicetiletý ukrajinský boxer Vitalij Kličko obhájil titul profesionálního mistra světa WBC v těžké váze. V Kolíně nad Rýnem včera knokautoval Kubánce Odlaniera Solíse už na konci prvního kola. Třicetiletý Solís, olympijský vítěz z Athén a trojnásobný amatérský mistr světa, dosud v profesionálním ringu vyhrál všech sedmnáct zápasů. I proti Kličkovi nastoupil před 19 tisíc diváků v kolínské aréně bez respektu a v úvodním kole soupeře několikrát zasáhl. Jenže právě jeden z výpadů z dvojitého krytu se mu potom stal osudným.

Vitalij Kličko obhájil titul WBC
Vitalij Kličko obhájil titul WBC
Otevřít galerii
 • Vitalij Kličko obhájil titul WBC autor: Sascha Schuermann, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vitalij Kličko autor: Michael Probst, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O 15 centimetrů vyšší Kličko ho trefil rychlou a nečekanou ránou, po níž Kubánec zavrávoral, a po dalším úderu upadl. Viditelně otřesený Solís se při počítání zvedal ze země jen velmi těžce a ringový rozhodčí i kvůli jeho zraněnému kolenu zápas ihned ukončil.

"Jsem zklamaný, že se odboxovalo jen jedno kolo. Ale po tom úderu už nechtěl dál bojovat," prohlásil Kličko. "Při tom pádu jsem se zranil, byla to smůla. Ale to se prostě stává. Budu se z toho dostávat asi dost dlouho, protože na porážky nejsem zvyklý," řekl Solís.

Vítězný Kličko se rychlému ukončení zápasu podivoval. "Ano, trefil jsem ho,
ale žádná hrozná rána to nebyla. Proto jsem si v prvním okamžiku myslel, že jen simuluje, a hodně mě to zklamalo," prohlásil ukrajinský boxer po
verdiktu KO. Solís opustil kolínskou arénu za mohutného pískotu 19 tisíc
diváků.

Kličko, jenž Solíse před utkáním označil za jednoho z nejtěžších soupeřů, jakého kdy potkal, vyhrál v profiringu 42. zápas. Neuspěl pouze dvakrát a jen tři soupeři s ním vydrželi boxovat celých dvanáct kol. Bratři Kličkové v současné době drží čtyři z pěti titulů mistra světa. Jen v organizaci WBA je na trůnu Brit David Haye, který se v létě chystá na mladšího Vladimira.

Solís má po prohraném utkání vážně zraněné koleno

Třicetiletý olympijský vítěz Odlanier Solís doplatil na ztrátu rovnováhy ze závěru úvodního kola zápasu s Vitalijem Kličkem přetrženým předním zkříženým vazem, trhlinou ve vnějším menisku a poškozenou chrupavkou. Z haly v Kolíně nad Rýnem putoval Solís do nemocnice, kterou dnes ráno opustil o berlích. Po dalším vyšetření by lékaři podle promotéra Ahmeta Önera měli rozhodnout, zda bude nutné koleno operovat.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.