ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Nejlepším českým střelcem je brokař Lipták

Velikost textu:

Brno - Brokový střelec Jiří Lipták z Komety Brno zvítězil v anketě o nejlepšího střelce roku 2010. Ocenění pro nejlepší juniorku získala střelkyně ze vzduchové pušky Gabriela Vognarová z Rapidu Plzeň a talentem roku byl vyhlášen skeetař Jakub Tomeček z Komety Brno. Slavnostní vyhodnocení ankety odborníků, funkcionářů a trenérů se uskutečnilo v Brně.

Jiří Lipták ve finále MS v Mnichově
Jiří Lipták ve finále MS v Mnichově
Otevřít galerii
 • Jiří Lipták ve finále MS v Mnichově autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1846/184524.jpg?1280855615
 • Lenka Marušková autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1859/185886.jpg?1281381696

Osmadvacetiletý Lipták v loňském roce získal bronz v trapu na mistrovství světa v Mnichově, čímž zároveň vybojoval pro české střelce místo na olympijských hrách v Londýně. Vedle toho byl členem týmu, který skončil na světovém šampionátu čtvrtý. V individuální soutěži na mistrovství Evropy v Kazani byl Lipták pátý a družstvu společně s Jiřím Gachem a Davidem Kosteleckým pomohl k zisku zlatých medailí.

"Přesto jsem vítězství v anketě neočekával a bylo pro mě překvapením," poznamenal Lipták. Za favoritku ankety považoval pistolářku Lenku Maruškovou z Dukly Plzeň, jež získala na mistrovství světa bronzovou medaili. V konečném účtování získal Lipták v hlasování o pět bodů více než druhá Marušková.

Petr Baroch, prezident Českého střeleckého svazu:

"Lipták se zařadil po bok Kateřiny Emmons, Davida Kosteleckého, Lenky Maruškové a Jana Sychry do našeho top týmu. Počítám, že bychom měli získat v letošní kvalifikaci na olympijské hry osm až deset míst."

Lipták vstoupí do sezony začátkem března na Světovém poháru v Chile. Ještě předtím ho čeká soustředění na Kypru. Vynechá však závod Světového poháru v Sydney, neboť v druhé polovině března očekává se svou přítelkyní Petrou narození syna Daniela. "Zda bude kráčet syn v mých stopách, ještě nevím. Když jsme se dívali na snímek z ultrazvuku, tak na něm pušku neměl," žertoval s novináři Liták.

V letošní sezoně ho čeká evropský i světový šampionát, který se bude konat s několikatýdenním odstupem v Bělehradu. "Mohu už střílet klidněji. Ale stále musím dokazovat, že do světové špičky patřím. A také si chci vybojovat nominaci na olympijské hry. Neboť olympijské místo jsem vystřílel nikoliv pro sebe, ale pro české střelce," dodal Lipták.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.