ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Čechům se v rozplavbách dařilo, Fučík vytvořil nový rekord

Velikost textu:

Eindhoven (Nizozemsko) - Plavec Tomáš Fučík vyhrál v novém českém rekordu 53,82 sekundy rozplavby polohového závodu na 100 metrů na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Eindhovenu. Pětadvacetiletý reprezentant se poprvé dostal pod hranici 54 vteřin, jeho předchozí rekord z loňského prosince měl hodnotu 54,10. Fučík o třináct setin sekundy předčil Němce Markuse Deiblera, který ve čtvrtek získal zlato na polohové dvoustovce. Světový rekordman a devítinásobný mistr Evropy v této disciplíně Peter Mankoč ze Slovinska obsadil v rozplavbách třetí místo v čase 54,13.

Plavání
Plavání
Otevřít galerii
 • Plavání autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petra Chocová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Přímo do odpoledního finále závodu na 200 metrů motýlek se probojoval Jan Šefl. V rozplavbách obsadil třetí místo s minimální ztrátou na nejrychlejšího Francouze Christopha Lebona a druhého Dinka Jukice z Rakouska. Finále poplave i ženská polohová štafeta, která postoupila jako osmá.

Do semifinále znakařské padesátky postoupila Simona Baumrtová. Den po čtvrtém místě z dvojnásobné trati skončila v rozplavbách devátá. Alžběta Řehořková ani Markéta Strapková na této trati neuspěly.

V semifinále závodu na 100 metrů prsa bude startovat Petra Chocová, v rozplavbách sedmá. Na poloviční mužské trati postoupil dvanáctý Petr Bartůněk. Naopak Lenka Jarošová na motýlkářské stovce skončila na 24. místě a semifinále bude bez ní.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.