ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Konečný chce porazit Petrosjana, pak boxovat o titul mistra světa

Velikost textu:
aktualizováno 26. 11. 2010 18:46

Praha - Dvojice nejlepších českých profesionálních boxerů současnosti Lukáš Konečný s Ondřejem Pálou a jeden z nejdůležitějších zápasů, který se konal v historii na českém území. To slibuje galavečer, na kterém se v pátek 3. prosince v Praze utká Konečný s Arménem Hamletem Petrosjanem o pás mistra Evropy v lehké střední váhové kategorii. Konečného plán je jasný. Vyhrát a přiblížit se vysněnému boji o titul mistra světa. Přímý přenos klání odvysílá ČT4.

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
Otevřít galerii
 • Lukáš Konečný autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2131/213028.jpg?1290783043
 • Lukáš Konečný autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1965/196413.jpg?1285081738

"O evropský titul u nás boxoval pouze Vilda Jakš, ale už v roce 1935, což je hodně dlouho a moc pamětníků už nežije," podotkl Konečný na dnešní tiskové konferenci v Praze. Zápas s Petrosjanem byl domluvený nezvykle narychlo, i proto, že se dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa chtěl představit v české metropoli. A v polovině prosince by se mělo rozhodnout o jeho 'povinné' obhajobě zřejmě proti Ryanu Rhodesovi z Velké Británie.

Arménský boxer sice není papírovým favoritem, ale proti Konečnému si věří. "Chtěli jsme ho pozvat sem na tiskovku, ale řekl, že je v závěru přípravy. Jen nám vzkázal, že si s sebou do Prahy bere prázdný kufr, aby si v něm mohl odvézt pás. Prý tu malou českou figurku vybouchá a vyhraje," uvedl Konečného manažer Ulf Steinforth.

přehrát video
Reakce Lukáše Konečného

Manažer již vyjednává boj o mistra světa, a je dokonce možné, že by se ústecký boxer dobrovolně vzdal i další evropské obhajoby. Reálný je prý termín v první polovině příštího roku. "Dokonce by mohlo dojít i na odvetný zápas proti Dzinzirukovi, což bych určitě uvítal," naznačil Konečný, že by se mohl utkat s ukrajinským boxerem, s kterým podle mnohých nespravedlivě prohrál na jaře 2008 v Drážďanech boj o titul mistra světa. "Dostali jsme od něj nabídku, že by přijel do Čech. Jen se to musí zaplatit a rozhodně to není levná záležitost," přiznal Konečný.

Nyní se ale plně soustředí na zápas s Petrosjanem. "Vše další přijde až po jeho skončení. Viděl jsem některé jeho zápasy, boxuje technicky a má normální gard. Podobní boxeři mi všeobecně sedí. Je ale hodně odolný a ještě nikdy neprohrál před limitem, i když už se utkal s několika hodně dobrými boxery," podotkl Konečný.


Vedle Konečného se na galavečeru v hale Sparty na Podvinném mlýně představí i Pála, který v současnosti trénuje se světovou jedničkou těžké kategorie Vladimirem Kličkem. V dalších zápasech večera se představí například Albánec Kreshnik Qato, který se utká s Karamou Nyilawilou z Tanzanie o pás šampiona WBF střední váhové kategorie, Jindřich Velecký se střetne s Haxhim Krasniqim z Německa a Ludovít Plachetka s Josefem Obeslem (oba polotěžká).

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.