ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

ČT dosáhla na milánském festivalu sportovních filmů velkého úspěchu

Velikost textu:

Praha - V konkurenci 150 filmů z celého světa uspěly na Mezinárodním festivalu sportovních filmů v Miláně dva snímky redakce sportu. Cenu poroty a Čestné uznání získal snímek Zaplaťpánbůh za fotbal, Čestná uznání filmy Cílové roviny Kateřiny Neumannové a Postavení mimo hru, který vznikl v Centru publicistiky a dokumentu.

Zaplaťpánbůh za fotbal
Zaplaťpánbůh za fotbal
Otevřít galerii
 • Zaplaťpánbůh za fotbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2104/210373.jpg?1289847198
 • Bývalý hokejista a trenér Gustav Bubník autor: ČT, zdroj: ČT https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1472/147121.jpg?1267623944

"Je fajn, že se redakce sportu České televize v takové konkurenci neztratila, že i v dokumentech máme své světlé místo," uvedl šéfredaktor Redakce sportu ČT.

Největší úspěch slavil v Miláně snímek Zaplaťpánbůh za fotbal o fotbalu a fotbalistech v terezínském ghettu v letech 1943 a 1944 režiséra Ivana Stehlíka. Kromě Ceny poroty, která je každoročně udělována mezinárodní porotou za výjimečný počin v oblasti sportovní dokumentaristiky, si odvezl i Čestné uznánív kategorii "Dokumenty – reportáže".

přehrát video
Sportovní dokumenty ČT uspěly v Miláně

Čestné uznání obdržel i další dokument z produkce Redakce sportu Cílové roviny Kateřiny Neumannové režiséra Karla Jonáka, a to v kategorii "Dokumenty – velcí šampióni - individuální sporty".

Čestné uznání bylo uděleno snímku režiséra Ivana Biela Postavení mimo hru. Tento dokument, který vyrobilo pražské Centrum publicistiky a dokumentu, ji získal v kategorii "Dokumenty – velcí šampióni – týmový sport". Bývalý hokejista Gustav Bubník v něm vypráví příběh čs. hokejistů - reprezentantů, kteří byli koncem 40. let perzekuování komunistickým režimem.


Festival, který se letos konal v italském Miláně již po osmadvacáté, je zaměřený na filmovou a televizní tvorbu se sportovní tematikou. Je organizovaný FICTS (Fédération Internationale Cinéma Télévision Sportifs), podporovaný Mezinárodním olympijským výborem a patří k nejvýznamnějším akcím svého druhu ve světě.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.