ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Haye si na knokaut ve třetím kole vsadil

Velikost textu:

Manchester - Britský boxer David Haye prý v utkání o titul profesionálního mistra světa těžké váhy organizace WBA knokautoval krajana Audleyho Harrisona ve třetím kole, protože na takový výsledek vsadil hodně peněz. Obhájce titulu trvá na tom, že v příštím roce ukončí kariéru; do té doby chce stihnout souboj minimálně s jedním z bratří Kličků, kteří mají v držení ostatní mistrovské pásy. "Na to třetí kolo jsem vsadil hodně peněz a moje rodina a přátelé taky," prohlásil po sobotním manchesterském utkání Haye. "Všem jsem tvrdil, že to do té doby ukončím, a tak jsem to také udělal," doplnil.

Haye vs. Harrison
Haye vs. Harrison
Otevřít galerii
 • Haye vs. Harrison zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2100/209981.jpg?1289739716
 • David Haye válcuje Audleyho Harrisona zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2100/209982.jpg?1289739756

Po oboustranně opatrném začátku přitom 20 tisíc diváků ve vyprodané hale na oba soupeře nespokojeně bučelo a rozhodčí je vybízel k větší aktivitě. "Byl jsem trpělivý, věděl jsem, že se to za chvíli změní a lidé budou řvát nadšením," poznamenal Haye.

Jeho soupeř prohlásil, že defenzivní styl byl součástí taktiky. "Šel jsem do ringu s vírou a pocitem, že můžu vyhrát. Ale David ukázal, jaký je bijec. Nemohl jsem se z té mlátičky dostat," konstatoval zklamaný Harrison, olympijský vítěz ze Sydney. "K ráně jsem se vůbec nedostal," řekl.

Jejich nepřátelství je prý minulostí, Haye hned po ukončení zápasu zdrceného protivníka v ringu objal. "Teď ho klidně pozvu na drink," prohlásil vítěz. Čas na sjednocení titulů v těžké váze se podle něj krátí. Kličkové mají na sjednání zápasu ještě rok. "Musí to být v roce 2011, protože po něm skončím," řekl třicetiletý Haye. Proti mladšímu Vladimiru Kličkovi měl přitom boxovat už loni v červnu, tehdy se ale omluvil kvůli zranění.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.