ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Britský boxer Haye obhájil titul WBA v těžké váze

Velikost textu:

Manchester - Britský boxer David Haye obhájil titul profesionálního mistra světa těžké váhy organizace WBA. V Manchesteru v sobotu knokautoval svého krajana Audleyho Harrisona, který je držitelem zlaté olympijské medaile z Pekingu, v třetím kole. Haye má tak po sobotním zápase v profiringu bilanci 25:1, z toho třiadvacetkrát zvítězil ještě před limitem.

Boxer David Haye
Boxer David Haye
Otevřít galerii
 • Boxer David Haye zdroj: en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Britský boxer a držitel titulu WBA v těžké váze David Haye autor: Jon Super, zdroj: AP/ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Zápas tak trval jen pár minut, i když začátek tomu nikterak nenasvědčoval, protože protivníci se k sobě téměř ani nepřiblížili a vysloužili si tak bučení piblika. V druhém kole si pak sice třicetiletý Haye o devět let staršího soupeře, který se po ringu pohyboval s viditelným respektem, poprvé "oťukl", to však byla jen nepatrná předzvěst bouře, kterou rozpoutal v třetím dějství.

O šest centimetrů vyššího Harrisona v něm zasypal smrští úderů, po které se jeho soupeř už ani nestačil krýt a skácel se k zemi. Po počítání ještě rozhodčí nechal zápas pokračovat, jenže Haye otřeseného protivníka po pár vteřinách bez milosti poslal na podlahu znovu.

Bývalí přátelé Haye a Harrison si nemohou přijít na jméno od tréninkového zápasu v Miami v roce 2006, který se zvrhl v Hayeovu demonstraci síly. Harrison měl navíc velkou motivaci stát se prvním Britem, který by vyhrál olympijské hry a poté vybojoval titul i mezi profesionály v těžké váze, proti svému mladšímu krajanovi však v Manchesteru neměl šanci.

V utkání bývalých kamarádů, kteří se před časem rozešli ve zlém, šlo o jediný důležitý mistrovský pás, jejž nevlastní ukrajinští bratři Vitalij a Vladimir Kličkové. Právě Haye je považován za jednoho z mála boxerů, kteří mají šanci zdolat jednoho z Kličků a přerušit jejich kralování v těžké váze. Porazit už dokázal i ruského obra Nikolaje Valujeva.

Britští boxeři David Haye (vlevo) a Audley Harrison v zápase o titul WBA v těžké váze
Britští boxeři David Haye (vlevo) a Audley Harrison v zápase o titul WBA v těžké váze
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.