ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Jak nonšalantně prokráčet obranou - bezva finta v americkém fotbalu

Velikost textu:

Washington – Jak dokonale zmást soupeře, ukázali středoškolští hráči amerického fotbalu. Texaský tým Corpus Christi předvedl, že taktických variant je v tomto sportu téměř nepočítaně. V utkání americké středoškolské ligy totiž hráči Driscoll Middle School dokonale zmátli soupeře a dokázali, že americkému fotbalu nechybí kromě tvrdosti i nonšalance a vtip. Lest se podařila a povedený trik obletěl svět.

Rozehrávač amerického středoškolského týmu Driscoll Middle School Jason Garza prochází obranou.
Rozehrávač amerického středoškolského týmu Driscoll Middle School Jason Garza prochází obranou.
Otevřít galerii
 • Rozehrávač amerického středoškolského týmu Driscoll Middle School Jason Garza prochází obranou. zdroj: youtube.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jason Garza skóruje zdroj: youtube.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Finta spočívá v naprosté jednoduchosti. Hráči zaklekli k rozehrávce jako obvykle. Jeden z nich pak podal míč rozehrávači jakoby nic. Jason Garza nahlas prohodil, že rozhodčí zahlásil dalších pět yardů pro jejich tým, a volným krokem prošel mezi zkoprnělými obránci soupeře. Pak se náhle rozběhl ke skórovacímu území. Reakce defenzivy přišla příliš pozdě a obránci už nestačili prchajícího quaterbacka zastavit.

K situaci došlo minutu před koncem třetí čtvrtiny, kdy tým z Corpus Christi prohrával 0:6. Původním záměrem rozehrávače bylo získat jen několik yardů k dobru, jenže když zjistil, že si jej obrana soupeře nevšímá a dokonce mu uvolňuje cestu, rozhodl se skórovat. Díky tomu jeho mužstvo srovnalo stav na 6:6.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.