ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Dvojskif sester Antošových si z veslařského MS veze čtvrté místo

Velikost textu:

Hamilton (Nový Zéland) – Dvojskif sester Lenky a Jitky Antošových obsadil čtvrté místo na mistrovství světa ve veslování na Novém Zélandu. České reprezentantky na jezeře Karapiro dlouho bojovaly o bronzové medaile. Zkušenější obhájkyně titulu z loňského šampionátu Magdalena Fularczyková a Julie Michalská z Polska je však ve finiši předjely. Zlato dnes získaly suverénní Britky Anna Watkinsová a Katherine Graingerová.

Zlatá z mistrovství světa na Novém Zélandu
Zlatá z mistrovství světa na Novém Zélandu
Otevřít galerii
 • Zlatá z mistrovství světa na Novém Zélandu autor: NZPA, Ross Setford), zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Skifařka Jitka Antošová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1009/100896.jpg?1248611699

Sestry měly šanci na bronz, Polky ale ukázaly, že jsou zkušenější

Do finále sestry Antošovy dobře odstartovaly. V první polovině trati byly čtvrté, ale po kilometru se posunuly na třetí pozici. V závěru závodu ale svěřenkyně trenéra Josefa Lukše nedokázaly odolat polskému ataku a dojely s odstupem 0,64 sekundy od bronzu čtvrté. O jedno místo tak vylepšily svůj výsledek z předcházejícího světového šampionátu v Poznani.

Reakce sester Antošových

Lenka Antošová: "Myslím, že můžeme být spokojené. Byl to dobrý závod. Jen to čtvrté místo trochu zamrzelo, ale to je sport."

Jitka Antošová: "Věděly jsme, že budou v posledních pěti stech metrech hodně rychlé."

Mužský dvojskif David Jirka, Petr Vitásek se představil v B-finále, ve kterém obsadil třetí místo. Bronzová posádka z letošního evropského šampionátu tak byla celkově devátá. Česká minivýprava tak vybojovala na Novém Zélandu jedno první (Ondřej Synek), dvě čtvrtá a jedno deváté místo.

Nejvíce se na Karapiru dařilo Británii

Nejúspěšnější výpravou na jezeře Karapiro se stala Velká Británie, jejíž veslaři posbírali jedenáct medailí, z toho pět zlatých. Stejný počet prvenství získali i Němci. Česká republika obsadila v medailové tabulce díky Synkově triumfu desátou příčku.

Záznam závodů z MS ve veslování sledujte zde.

Šampionát se zapsal do historie i diváckým rekordem, v průběhu osmi dnů jej navštívilo téměř 67 tisíc fanoušků veslování. Dosavadní maximum drželo Německo z mistrovství 2007 v Mnichově.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.