ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Váňa prožil a podepsal "Život v sedle"

Velikost textu:
aktualizováno 4. 11. 2010 19:40

Praha - Sedminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa podepisoval svou autobiografii Život v sedle, sám si ji však zatím nestačil přečíst. Hned po svém sedmém triumfu v nejslavnější českém dostihu se totiž vrhl do hledání nových koní po celé Evropě. Už se proto těší na dovolenou, až si konečně odpočine a možná se dostane i k tomu, aby si přečetl knihu vyprávějící o jeho životě.

Josef Váňa s knihou Život v sedle
Josef Váňa s knihou Život v sedle
Otevřít galerii
 • Josef Váňa s knihou Život v sedle autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Velká pardubická autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2013/201244.jpg?1286756827

"Teď mám fofr. Pořád jsem někde na aukcích a cestuju po Evropě. Buď někam vezu koně, nebo zase za nimi jezdím. Před dovolenou mám spoustu práce, ani všechno nestíhám. Proto jsme nechali hledání v Irsku v Anglii až na začátek prosince," řekl Váňa při dnešní pražské autogramiádě.

Kvůli mnoha povinnostem tak ještě ani nestačil oslavit měsíc starý triumf z Pardubic. "Několikrát jsme to oslavili, ale pořádně ještě ne. Příští víkend ale budeme mít rozlučku se sezonou, kde budou všichni moji kamarádi a hlavně lidi, kteří se přičinili o ten úspěch. Tam to pořádně oslavíme," poznamenal.

přehrát video
Váňa pokřtil svou autobiografii

V nabitém programu si našel alespoň chvilku času, aby se v Paláci knih Luxor sešel se svými fanoušky a podepsal jim svou životopisnou knihu Život v sedle. Tu na základě vyprávění jeho a jeho blízkých a rodiny sepsal novinář Pavel Kovář a vydalo nakladatelství XYZ. Poslední triumf na Velké pardubické se však do knihy už nestihl zařadit.

"Třeba ještě bude druhý díl. Líbilo by se mi, kdyby to pokračovalo ve šlépějích naší stáje a bylo to o Váňovi trenérovi a třeba o Pepovi Bartošovi a mém synovi, který je sice postavou spíše basketbalista než žokej, ale snaží se a závodění ho baví. Ale může se stát, že Velká pardubická napíše historii úplně jinou, než jakou si já představuju," dodal.

Josef Váňa na Velké pardubické
Josef Váňa na Velké pardubické
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.