ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Cenu prezidenta republiky si odváží Mariydi

Velikost textu:

Praha – Hnědák Mariydi s žokejem Jiřím Chaloupkou v sedle ovládl i letošní Cenu prezidenta republiky v pražské Velké Chuchli. V dostihu si tak připisuje už páté vítězství. Čtyřletý svěřenec trenéra Tomáše Šatry triumfoval na trati dlouhé 3200 metrů s náskokem dvou a půl délky před Omnibusem. Favorizovaný Taro s Josefem Váňou doběhl až na třetím místě.

Taro bojuje v cílové rovince s Makléřem
Taro bojuje v cílové rovince s Makléřem
Otevřít galerii
 • Taro bojuje v cílové rovince s Makléřem autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • St. Leger autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mariydimu pomohla k obhajobě prvenství i taktika stáje Dr. Charvát, jejíž druhý účastník Ceny prezidenta republiky Connex udával 2600 metrů tempo. Pak nastoupil Mariydi a v jednom z nejdelších domácích dostihů o 400 tisíc korun suverénně zvítězil.

"Průběh dostihu byl ideální, i když jsem v jednu chvíli měl strach, že je tempo až moc rychlé. Ale Petr to udělal dobře," pochválil Chaloupka jezdce Petra Foreta, jenž vedl Connexe.

"I ten nástup nám vyšel včas a rovinu Mariydi běžel sám. Potvrdil, že je to výborný vytrvalec," řekl v rozhovoru pro Českou televizi vítězný žokej, který se před rokem s Mariydim musel spokojit s druhým místem v St. Legeru a Slovenském derby. "Dopadlo to podle našeho očekávání, všechno klaplo. Vyhrál nejlepší kůň," dodal trenér Šatra.

Výsledky dostihového mítinku v Praze-Velké Chuchli:

Cena prezidenta republiky (3200 m, 400 000 korun):

1. Mariydi (ž. Chaloupka, trenér Šatra, stáj Dr. Charvát), 2. Omnibus, 3. Taro. Výrok: jistě 2 1/2 - 1 - 1/2. Čas: 3:30,79.

Další dostihy:

I.: Charhizard (ž. Lukášek) - Sun For Life - La Stessa, II.: Mr Dario (Koplíková) - Merbela - Carcassonne, III.: Color Man (ž. Myška) - Princess Of Gracie - Fiftynine, IV.: Just Field (Velek) - Lucijanus - Bailando, V.: Frodeno (ž. Zatloukal) - Princess Lee - Kolymbia, VII.: Lieve Star (žk. Růžičková) - Silent Wings - Power Prize, VIII.: Jokoono (am. Fedorowiczová) - Gerbera - Connecti.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.