ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Vitalij Kličko suverénně obhájil titul mistra světa

Velikost textu:

Hamburk - Vitalij Kličko s přehledem obhájil titul profesionálního mistra světa v boxu těžké váhy podle organizace WBC. Devětatřicetiletý Kličko měl v Hamburku domácí prostředí a zápasu dominoval od prvního kola. Byl aktivnější a často soupeře zasahoval, zatímco sám inkasoval sporadicky. Ukrajinský šampion porazil v Hamburku vyzyvatele Shannona Briggse jednoznačně na body, přes místy drtivou převahu se mu ale nepodařilo ve dvanáctikolovém duelu amerického soupeře knokautovat.

Boxeři Vitalij Kličko (vlevo) a Shannon Briggs
Boxeři Vitalij Kličko (vlevo) a Shannon Briggs
Otevřít galerii
 • Boxeři Vitalij Kličko (vlevo) a Shannon Briggs autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ukrajinský boxer Vitalij Kličko obhájil titul profesionálního misra světa autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Briggs zůstal za očekáváním, která vyvolal sebevědomými výroky před zápasem. I ty nejtěžší údery ale přestál, třebaže několikrát byl zralý na předčasný konec. Na konci sedmého kola jej zřejmě zachránil gong, na prahu knokautu se pak ocitl v desátém a pak ještě v posledním kole, kdy se Kličko snažil na poslední chvíli splnit přání šestnáctitisícového publika.

Na knokaut však nedošlo a po závěrečném gongu zakroutil staronový šampion přezdívaný Železná pěst nevěřícně hlavou. "Překvapil mě, kolik toho vydržel. Nemohl jsem věřit, že pořád stojí na nohou, po tolika úderech. Má velké srdce, zaslouží uznání," řekl Kličko.

V Německu žijící Ukrajinec si připsal ve 43. profesionálním duelu 41. triumf, teprve potřetí přitom musel při svém vítězství odboxovat celý zápas. Briggs odešel ve svém 58. duelu pošesté poražen a nechal se slyšet, že nikdy nenastoupil proti lepšímu boxerovi. "Boxoval jsem proti Georgi Foremanovi, boxoval jsem proti Lennoxu Lewisovi, ale Vitalij je nejlepší," vyjádřil se uznale Briggs, který v kariéře knokautoval 45 soupeřů.

Všechny tituly významných profesionálních organizací tak nadále zůstávají v rodině Kličkových. O pět let mladší bratr Vladimir, který v Hamburku dělal Vitalijovi tradičně sekundanta, má v držení pásy federací WBO, IBF a IBO. Bude je obhajovat 11. prosince proti Britovi Derecku Chisorovi.

Vitalij Kličko
Vitalij Kličko
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.