ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Stolní tenista Ovtcharov byl zbaven podezření z dopingu

Velikost textu:

Kolín nad Rýnem - Německý svaz osvobodil stolního tenistu Dimitrije Ovtcharova od podezření z dopingu. Podle šéfa svazu Thomase Weikerta nebude s ukrajinským rodákem zahájeno disciplinární řízení, protože byl uznán hráčův argument, že před pozitivním testem na clenbuterol požil při svém pobytu v Číně kontaminované maso. Svaz k tomu dospěl na základě vlastního šetření, hráčova výslechu i negativního testu vzorku Ovtcharovových vlasů.

Dimitrij Ovtcharov
Dimitrij Ovtcharov
Otevřít galerii
 • Dimitrij Ovtcharov zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1967/196616.jpg?1285154902
 • Stolní tenis autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1939/193837.jpg?1284216242

Čerstvého mistra Evropy a stříbrného medailistu z olympiády i mistrovství světa v soutěžích družstev proto zprostil viny a povolil mu opět se účastnit soutěží. Světová antidopingová agentura WADA, národní NADA i světová pingpongová federace ITTF se ale mohou proti rozhodnutí svazu odvolat.

"Protože přidávání clenbuterolu do krmiv pro zvířata je známá věc, je požití znečištěného masa nejpravděpodobnějším vysvětlením dopingového nálezu. Užití za účelem dopingu je vysoce nepravděpodobné," stojí v analýze expertů, které německý svaz šetřením pověřil. "Nedošlo k zaviněnému porušení pravidel. Ode dneška může Ovtcharov hrát," uvedl Weikert.

Dvaadvacetiletý Ovtcharov odevzdal pozitivní vzorek 23. srpna při mimosoutěžním odběru. Nález potvrdila i opakovaná zkouška. Třináctý hráč světového žebříčku popřel úmyslné užití zakázané látky a na svou obhajobu předložil stejné vysvětlení, o jaké se v současnosti opírá třeba i španělský cyklista Alberto Contador. I v jeho těle byl při letošním triumfu na Tour de France zjištěn clenbuterol.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.