ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Váňu nadšeně uvítali v domovských Chyších

Velikost textu:

Chyše - Nadšeného přivítání se dostalo v Chyších na Karlovarsku žokeji a čerstvému sedminásobnému vítězi Velké pardubické Josefu Váňovi. Asi stovka obyvatel Chyše, kde Váňa žije, pro něj připravila na náměstí malou oslavu s transparenty, dětmi z mateřské školy, sektem a slavnostním dortem ve tvaru podkovy. Sám Váňa pak jen těžko skrýval dojetí. Starosta města Miroslav Dorňák Váňu na náměstí uvítal s historickým rychtářským právem v ruce a pasoval ho jím na letošního krále města. "A protože má rychtářské právo v sobě velkou sílu, poklepu ti i na kolena, aby ještě vydržela," popřál Váňovi starosta.

Josef Váňa
Josef Váňa
Otevřít galerii
 • Josef Váňa autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2013/201245.jpg?1286756997
 • Velká pardubická autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2013/201244.jpg?1286756827

V Chyších vítali Váňu jako vítěze už podruhé, protože Velkou pardubickou vyhrál s Tiumenem i loni. Tehdy dostal od obyvatel dřevěného koně, dnes ozdobný chomout. Zároveň ale přijímal nesčetná blahopřání od obyvatel a s mnoha lidmi, včetně dětí z místní mateřinky, se nechal vyfotografovat.

Váňa ve městě, v jejímž katastru leží i jeho chovná farma, pracuje i jako místostarosta. Původně byl zastupujícím místostarostou, ale kvůli časové zaměstnanosti je dnes druhým místostarostou. Žokejovi k vítězství pomohla jak zkušenost, tak i štěstí. "Bez toho štěstí by to nešlo. Už to, že si Tiumen před taxisem přidupnul a neodrazil se, jak jsem ho posílal já, tak to by byla šipka jako hrom," řekl Váňa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.