ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Doping u stolního tenisty Ovtscharova potvrdil i B-vzorek

Velikost textu:

Kolín nad Rýnem (Německo) - Užívání zakázané látky clenbuterol stolním tenistou Dimitrijem Ovtcharovem na nedávném mistrovství Evropy potvrdil i B-vzorek. Dnes to zveřejnil Německý svaz stolního tenisu. Kvůli dopingu dvaadvacetiletého ukrajinského rodáka však Němci nepřijdou o zlaté medaile, které získali v soutěži družstev na šampionátu v Ostravě. Třináctý hráč světového žebříčku, který má i olympijské stříbro ze soutěže družstev v Pekingu, popřel, že by někdy bral nedovolené prostředky. Domnívá se, že se mu látka clenbuterol mohl dostat do jídla na turnaji v Číně, kde hrál pár dnů před testováním.

Stolní tenis
Stolní tenis
Otevřít galerii
 • Stolní tenis autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1939/193837.jpg?1284216242
 • Doping autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/365/36462.jpg?1218917061

Ovtcharov odevzdal 23. srpna při mimosoutěžním odběru vzorek, ve kterém laboratorní zkouška odhalila zakázanou látku clenbuterol. "Pozitivní byl i B-vzorek, což se dalo očekávat. Nyní proběhne slyšení, na kterém budou přezkoumány všechny důkazy, které jsou však celkem jasné. Pak zahájíme disciplinární řízení antidopingových orgánů," stojí v prohlášení svazu.

Ovtcharovův právník nadále tvrdí, že ke kontaminaci došlo ze stravy. Proto si za hlavní úkol dal, aby jeho klient nedostal disciplinární trest, když mu hrozí až dvouletý zákaz činnosti.

Jako důkaz má Ovtcharovovi sloužit výsledek testu ze vzorků vlasů, kterému se podrobil. Tím by měl dokázat, že se zakázanou látkou přišel do kontaktu jen krátkodobě. Výsledek by měl být znám na začátku příštího týdne. Jedná se i o tom, že by podobný test podstoupil zbytek německého týmu stolních tenistů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.