ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Českým skokanům se v létě daří, potvrdit to chtějí v Liberci

Velikost textu:

Praha - Čeští skokané na lyžích vyhlížejí nadcházející sezonu s velkým optimismem. Ten plyne z výsledků v letních soutěžích, kde se dokázali prosadit nejen tradiční opory Jakub Janda a Antonín Hájek, ale také například Borek Sedlák. Předzvěst nadcházející zimy s vrcholem na mistrovství světa v Oslu bude pro fanoušky skoků na lyžích představovat letní Grand Prix v Liberci. Příští pátek se pod Ještědem ukáže kompletní česká špička proti světové elitě v čele s čtyřnásobným olympijským vítězem Simonem Ammannem.

Letní závod ve skocích na lyžích
Letní závod ve skocích na lyžích
Otevřít galerii
 • Letní závod ve skocích na lyžích autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Skokan na lyžích Borek Sedlák autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Liberec hostí předposlední závod letošní letní sezony a svěřenci kouče Davida Jiroutka budou chtít potvrdit nárůst formy. "Máme za sebou jednu z nejlepších letních sezon. Podařilo se nám navýšit startovací kvótu na pět až šest závodníků," řekl trenér David Jiroutek. "Kluci jsou hladoví po výsledku před domácím publikem," dodal.

"Nesoustředím se na jednotlivý závod, ale je to závod doma, na který se těším, a určitě bych chtěl skočit dobře," řekl Borek Sedlák, který je v hodnocení GP z českých skokanů nejlepší, čtrnáctý.

Skokani na lyžích se připravují na závod v Liberci

Sedlákův vzestup potvrzují výsledky letní sezony. Skončil pátý a devátý v Hakubě, desátý byl ve Wisle. "Byl jsem spokojený a je to pro mě motivace do další práce a hlavně do zimní sezony," přiznal Sedlák.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.