ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Ve dvouhrách na ME stolních tenistů pokračují čtyři Češi

Velikost textu:
aktualizováno 16. 9. 2010 21:55

Ostrava - Jen čtyři z šestnácti českých reprezentantů postoupili na mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Ostravě do třetího kola dvouher. Ve hře zůstávají Petr Korbel, Josef Šimončík, Iveta Vacenovská a Renáta Štrbíková. Pohřebištěm českých nadějí bylo zejména druhé kolo, kde vypadlo osm hráčů. Mezi nimi i Dimitrij Prokopcov, který po porážce s Ukrajincem Jevhenem Pryščepou zklamaně prchl nejkratší cestou do šatny.

Renáta Štrbíková
Renáta Štrbíková
Otevřít galerii
 • Renáta Štrbíková autor: Sznapka Petr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1940/193955.jpg?1284296351
 • Dmitrij Prokopcov autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1925/192447.jpg?1283798277

Devětatřicetiletý Korbel zatím stále žije svůj sen o úspěchu před domácím publikem. Tahoun bronzového družstva si nejprve poradil s Chorvatem Draganem Subotičem a večer se nadřel s Ukrajincem Jaroslavem Žmuděnkem, proti němuž nevyužil sedm mečbolů. "Ale i tak jsem byl docela klidný. On v závěru hodně riskoval," řekl Korbel. O postup do osmifinále se v pátek utká s rakouským vrstevníkem Wernerem Schlagerem.

Po velkém obratu se do třetího kola dostal Jan Šimončík, který s Rusem Alexandrem Šibajevem prohrával už 1:3. V šestém setu odvrátil i jeden mečbol. "Nechal jsem se rozhodit vlastní blbostí, tím, že soupeř zapřel jedno jasné prasátko. Ale tím odvráceným mečbolem jsem se z toho dostal, dostal jsem se do tempa a bylo to dobré," řekl Šimončík.

přehrát video
První kolo dvouher na ME ve stolním tenisu

Turnajem procházejí obě nejlepší české hráčky

Štrbíková ve druhém kole sice Srbce Aně Marii Erdeljiové dovolila uhrát jen set, ale tři sama získala jen nejtěsnějším rozdílem míčků. "Strašně mě překvapila tím, že od začátku útočila. Zlomila jsem to výhrou v třetím setu. Pak jsem se cítila líp," řekla Štrbíková, která v pátek narazí na naturalizovanou Turkyni Melek Hu. "Ještě dopoledne, když jsem ji viděla hrát, jsem si říkala, že tu bych teda vůbec nechtěla. Budu to muset kouskovat," plánovala.

Do třetího kola prošla také Vacenovská, kterou i kvůli nachlazení úplně schvátila šestisetová bitva s Bulharkou Sibel Remziovou. V pátek bude bojovat s Číňankou Ni Sia-lien hájící barvy Lucemburska. "Nejhorší možná varianta. Je to jedna z nejchytřejších hráček tady. Před třemi dny jsem proti ní hrála v soutěži družstev a dostala jsem odchod 0:3. Budu muset úplně změnit taktiku," uvedla Vacenovská.

Venku z turnaje jsou kromě Prokopcova také Jiří Vráblík, Tomáš Tregler, Antonín Gavlas, Pavel Širůček, Tomáš Konečný, Dana Hadačová a Hana Matelová. Přidali se tak k vyřazeným z úvodního kola Kateřině Pěnkavové, Lence Harabaszové a Martině Smištíkové. Velmi dramatický souboj se špatným koncem sehrál v prvním kole Michal Obešlo, jemuž proti Chorvatovi Ivanu Juzbašičovi nestačily ani čtyři mečboly v sedmém setu.

Hana Matelová
Hana Matelová
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.