ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Čeští stolní tenisté nestačili na Bělorusy a na ME vybojovali bronz

Velikost textu:
aktualizováno 14. 9. 2010 20:38

Ostrava - Čeští stolní tenisté vybojovali na mistrovství Evropy v Ostravě bronz v soutěži družstev. Rozhodla o tom jejich semifinálová porážka s Běloruskem 1:3. Jediný bod získal Josef Šimončík, soupeře dovedl k vítězství v oslnivé formě hrající druhý muž evropského žebříčku Vladimir Samsonov. Finálovým sokem Bělorusů budou podle předpokladů obhájci Němci, kteří porazili Francii 3:1.

Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov
Otevřít galerii
 • Dmitrij Prokopcov autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1941/194031.jpg?1284335314
 • Petr Korbel autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1941/194028.jpg?1318506439

Na Samsonovovi si vylámali zuby Petr Korbel i Dmitrij Prokopcov. Běloruská opora je v Ostravě ve výborné fazoně a i proti Čechům si uhájila stoprocentní úspěšnost na turnaji: deset zápasů, deset výher. "Kvůli tomu jsme byli pod tlakem toho, že nesmíme prohrát další zápasy," řekl trenér Tomáš Demek. Zásadní předpoklad padl hned v úvodní dvouhře. Prokopcov si neporadil s obranářem Šetininem. "Kdybych to uhrál na 1:0, myslím, že bychom to zvládli. Ale uspěchal jsem tam některé věci," zpytoval svědomí Prokopcov.

Postup Běloruska dotáhl Samsonov. Na bývalou světovou jedničku nenašli recept Korbel ani Prokopcov. "Hrát se dá s každým, ale on neudělal skoro žádnou lehkou chybu. Nepustí vás do útoku, umí měnit rytmus a reagovat na vývoj hry," pokrčil rameny Korbel, který na Samsonova uhrál hned úvodní set.

přehrát video
Utkání Česko - Bělorusko

Záznam utkání Česko - Bělorusko sledujte zde

Český mužský tým se kovu z evropského šampionátu dočkal po pěti letech. Naopak ženy, které obhajovaly bronz, skončily až deváté. V závěrečném utkání o konečné umístění porazily Ukrajinu 3:1. Dvěma body se o to zasloužila Renáta Štrbíková.

Obhájkyně bronzu z loňského šampionátu myslely na postup ze skupiny, který jim však o jediný set utekl. Trenér Miroslav Cecava dal proto v dnešních zápasech proti Chorvatsku i Ukrajině důvěru hráčkám z lavičky a Kateřina Pěnkavová se mu odměnila dvěma body. Dopoledne navzdory rozdílu 156 míst ve světovém žebříčku zdolala chorvatskou jedničku Tamaru Borošovou, proti Ukrajině hladce přehrála Polinu Trifonovovou. Vítězství proti Ukrajinkám však jistila česká dvojka Štrbíková, jež po dopoledním odpočinku hladce a bez ztráty sady ovládla obě dvouhry.

Česká stolní tenistka Renáta Štrbíková
Česká stolní tenistka Renáta Štrbíková
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.