ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Kajakář Hradilek si z mistrovství světa veze stříbro

Velikost textu:
aktualizováno 12. 9. 2010 17:18

Tacen (Slovinsko) - Kajakář Vavřinec Hradilek získal na mistrovství světa ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu stříbrnou medaili. Jediný Ital Daniel Molmenti dnes výkonostně převýšil třiadvacetiletého českého reprezentanta, který se jako jediný z české výpravy probojoval na stupně vítězů v soutěžích jednotlivců. Pro Hradilka je to premiérový cenný kov z individuálního závodu na světovém šampionátu, loni se stal mistrem světa v hlídkách.

Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek
Otevřít galerii
 • Vavřinec Hradilek autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/273/27253.jpg?1213704019

Nejlepší český vodní slalomář loňského roku Hradilek sice finálovou jízdu zahájil dotykem hned ve čtvrté brance, poté už ale chybu neudělal a díky rychlému času se dostal do vedení. Ze zbylé osmičky závodníků jej předstihl jen Molmenti, jenž měl rychlejší čas, navíc bez jediné chyby.

Vavřinec Hradilek k průběhu šampionátu:

"Sledoval jsem, že se týmu nedaří, že už jsem poslední naděje. Ale nepřipouštěl jsem si to, to nemá cenu."

Bronzový medailista z nedávného mistrovství Evropy je v letošní sezoně spasitelem českého vodního slalomu. Na ME získali ještě stříbro deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, ale ti v Tacenu nepostoupili z kvalifikace. Jeho forma je i pro něj samotného překvapením, protože celou sezonu se potýkal s bolavým krkem, kvůli kterému před MS dokonce dva týdny netrénoval. "Jsou to super pocit, nedá se to popsat. Je to bomba, když si uvědomím, co jsem si před závody prožil," uvedl. Na zlepšení jeho stavu se podepsal fyzioterapeut Tomáš Dvořák. "Udělal se mnou zázrak, při závodu jsem se cítil velmi dobře," liboval si Hradilek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.