ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Kličko obhájil titul knokautem v 10. kole

Velikost textu:

Frankfurt nad Mohanem - Ukrajinský profesionální boxer Vladimir Kličko obhájil mistrovský titul organizací WBO a IBF v těžké váze. Nigerijce Samuela Petera v sobotu před 40 000 diváků na fotbalovém stadionu ve Frankfurtu knokautoval v desátém kole. Kličko odboxoval v profiringu 58. zápas. Prohrál jen třikrát, naposledy před šesti lety s Američanem Lamonem Brewsterem. Podevětačtyřicáté zvítězil před limitem.

Vladimir Kličko obhájil tiitul organizace WBO
Vladimir Kličko obhájil tiitul organizace WBO
Otevřít galerii
 • Vladimir Kličko obhájil tiitul organizace WBO zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vladimir Kličko zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Čtyřiatřicetiletý Kličko s Peterem už jednou boxoval, před pěti lety ho v New Jersey porazil na body. Jeho nigerijský soupeř však poté několikrát prohlásil, že prohrál nezaslouženě. Předloni pak nad Peterem zvítězil i Vladimirův starší bratr Vitalij Kličko, současný šampion organizace WBC.

Favorizovaný Kličko začal záhy využívat výhody delších paží a několikrát úspěšně zaútočil. Třicetiletý protivník ho dlouho nedokázal zasáhnout, spoustu času zato oba boxeři strávili zaklesnutí do sebe, takže ringový rozhodčí měl práci a obecenstvo důvod k pískotu.

Převaha o 13 centimetrů vyššího Ukrajince však byla zřejmá. Sehnutý Peter se na něj věšel čím dál častěji, ale při otevřeném boji inkasoval další rány. V desátém kole se pak už vyčerpaný Nigerijec nedokázal bránit a po sérii Kličkových úderů skončil na zemi.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.