On-line přenos:

00:10

On-line přenos v tuto chvíli ukončujeme, děkujeme za pozornost. Vývoj v kauze Čapí hnízdo i situaci na politické scéně budeme dále sledovat. 

23:49

Premiér Babiš se vrátil ze své pracovní cesty v Kodani. Na ráno má naplánované jednání s předsedou ČSSD Hamáčkem. Noční jednání se neočekávají.

23:45

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová uvedla, že další postup bude stanoven ve středu. "Zítra proběhne koaliční jednání a pak uvidíme," řekla. Podobně mluvil i předseda senátorů ČSSD Petr Vícha. "Pan Hamáček se má s panem Babišem zítra sejít a pak uvidíme, co se dovíme dál v této kauze," uvedl.

23:44

Lubomír Zaorálek po večerním jednání sociálních demokratů uvedl, že šéf strany Jan Hamáček se bude chtít sejít i s prezidentem Milošem Zemanem, podle něhož je kauza divokou konspirací a vládu nepoloží. "To je schůzka, která se plánuje, samozřejmě," uvedl Zaorálek.

23:26

"Své děti do kauzy zatáhl sám Babiš, novináři jen donutili Babiše to po letech přiznat," dodal také komentátor Schulz. 

23:22

Komentátor Českého rozhlasu Plus Martin Schulz řekl ČT24 v souvislosti s možným hlasováním o nedůvěře Babišově vládě, že "tentokrát to má Babiš celkem nahnuté," přičemž poukázal, že k vyslovení nedůvěry by mohlo opozici chybět jen devět hlasů. "ČSSD byla ohledně účasti ve vládě rozpolcená zhruba půl na půl, takže tam se klidně může najít sedm či osm poslanců. A někdo z hnutí ANO by mohl uchopit své svědomí za ruku a hlasovat proti svému šéfovi," domnívá se komentátor.

22:43

Jiří Kubík odmítl slova místopředsedy ANO Richarda Brabce, že by se se Sabinou Slonkovou dopustili hyenismu. "Představili jsme se jako novináři, vedli jsme rozhovor s lidmi, kteří byli ve svém prostředí a kdykoli mohli zavřít dveře," řekl s tím, že vše konzultovali s právníky. Upozornil, že Andrej Babiš mladší poděkoval za zájem a věděl, že budou informace použity v reportáži.

22:40

Jiří Kubík: "Když se ptáte na Adrianu Bobekovou, dceru Andreje Babiše, tak její jméno hodil do placu její otec."

22:36

Ondřej Golis ze serveru iRozhlas.cz upozornil, že informace o Čapím hnízdě, které Český rozhlas a Seznam Zprávy přinesly, "do sebe zapadly".

22:34

Jiří Kubík: "Pan Andrej Babiš mladší věděl, že informace, které nám poskytoval, budou poskytnuty v reportáži."

22:34

Jiří Kubík ujistil, že v rozhovoru byly jen malé střihy. "Komunikace probíhala po e-mailu i v dalších dnech a týdnech."

22:33

Jiří Kubík o výpovědi Andreje Babiše mladšího: "Věrohodnost musí posoudit orgány činné v trestním řízení. (...) My jsme neměli dojem, že by ten člověk byl nezpůsobilý odpovídat."

22:31

Jiří Kubík z Televize Seznam upřesnil v Událostech, komentářích, že ve Švýcarsku natáčel se Sabinou Slonkovou přibližně před čtyřmi týdny. Že reportáž vyšla v době, kdy je Andrej Babiš v Palermu, je podle něj náhoda.

22:26

Podle Alexandry Udženije nechce ODS směřovat k předčasným volbám. Vládní koalice by mohla pokračovat bez Babiše, míní.

22:25

Martin Netolický: "Kdyby se pan premiér postavil čelem k problému, tak je po kauze."

22:24

Předseda Pirátů Ivan Bartoš naznačil v Událostech, komentářích, že očekává od některých poslanců vládních stran hlasy pro nedůvěru vládě.

22:21

Udženija připomněla, že premiér například jmenuje šéfa GIBS a vláda navíc nyní bude vybírat nového policejního prezidenta.

22:20

"Několikrát se zaklínal svými dětmi, jak před Poslaneckou sněmovnou, tak na jiných fórech," řekla o Andreji Babišovi v Událostech, komentářích i místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Zároveň obvinila premiéra, že skrývá svého obviněného syna, a tím ovlivňuje vyšetřování Čapího hnízda.

22:11

"ČSSD v rámci férovosti musí počkat na návrat Andreje Babiše ze zahraničí," řekl Netolický v Událostech, komentářích.

22:10

Postoj sociálních demokratů se podle místopředsedy ČSSD Martina Netolického při jednání poslaneckého a senátorského klubu v úterý večer nezměnil. Strana počká, než si o věci ve středu promluví předseda ČSSD Jan Hamáček s Andrejem Babišem.

    1 2 3 4 5 6 »