On-line přenos (ukončen):

13:44

V České republice se ve 14 hodin otevřou volební místnosti. Lidé rozhodnou v komunálních volbách o složení zastupitelstev a v 27 obvodech také o svém zástupci v Senátu.

13:45

Volit se může do pátečních 22 hodin, v sobotu od 8:00 do 14:00.

13:47

Při volbě do Senátu mají voliči o něco větší výběr než při předchozích volbách (2012). Naopak v komunálních volbách je méně kandidátů než v roce 2014.

13:51

Policie v Ústeckém kraji vyšetřuje hned několik podezření z ovlivňování voleb na Chomutovsku, Teplicku i v Mostě. Přečtěte si více.

13:55

K účasti ve volbách vyzval občany prezident Miloš Zeman. Sám bude volit ve Stodůlkách.

14:00

V České republice se otevřely volební místnosti.

14:03

Úředníci ostravského magistrátu zjistili při distribuci volebních lístků do zastupitelstva jejich poškození. Lístky mají barevný pruh po levé straně. Lidé, kteří takový lístek obdrželi, si jej mohou vyměnit ve volební místnosti.

14:04

Komunální volby se od parlamentních odlišují mimo jiné širší škálou možností rozdělování hlasů mezi kandidáty. Podívejte se na způsoby, jakými mohou občané volit.

14:10

V devíti obcích volby doprovází i místní referenda. 

14:16

"Voliči by si měli před vstupem do volebních místností zkontrolovat, zda mají platné občanské průkazy. Mohou si ale ještě nechat vystavit průkazy jednorázové," upozorňuje pro ČT Petr Mlsna, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy.

14:19

V Průhonicích u Prahy odevzdal svůj hlas premiér Andrej Babiš (ANO).

14:23

K volební místnosti ve Stodůlkách přijíždí prezident Miloš Zeman.

14:28

Prezident Miloš Zeman odevzdal svůj hlas, odvolila i manželka Ivana. "Volby jsou svátek demokracie," řekl prezident. 

14:30

Zeman: "Když se podíváte, komu lidé věří, tak na prvním místě jsou starostové. Z toho vyplývá, že tyto volby mají i nejvyšší účast."

14:30

Zeman: "Chci věřit, že třetina nových senátorů vnese (do Senátu) novou krev a pracovitost."

14:33

Svůj hlas odevzdal už také bývalý pražský primátor a současně kandidát ODS na šéfa metropole Bohuslav Svoboda. Volil v ZŠ Sázavská v Praze.

14:36

Předseda komunistů Vojtěch Filip odevzdal svůj hlas v komunálních volbách v Českých Budějovicích.

14:37

V Jihomoravském kraji jdou lidé k volbám v 669 obcích, v dalších třech se volby nekonají. Žádná platná kandidátka není v Dlouhé Lhotě a Lipovci na Blanensku a v Hodějicích na Vyškovsku.

14:39

Pro Andreje Babiše je hlavním cílem, aby ANO zvítězilo v komunálních volbách v Praze. Jde podle něj o prestižní záležitost. Výsledek senátních voleb nechtěl Babiš odhadovat. 

14:41

Andrej Babiš podotkl, že v loňských sněmovních volbách ANO nedosáhlo v Praze takového výsledku, jaký si představoval. Je zvědavý, nakolik se naplní volební průzkumy, které ANO řadily na třetí místo.