On-line přenos:

17:10

Děkujeme za pozornost, on-line přenos končí. Další informace k záchraně chlapců z thajské jeskyně najdete v běžném zpravodajství.

17:07

Jeskyni už opustil i poslední zdravotník a potápěč. Nikdo v ní nezůstal.

16:08

Trenér si kromě pochval vysloužil i kritiku za to, že chlapce vůbec vzal do jeskyně pravidelně zaplavované v monzunovém období.

15:44

Chlapce a jejich trenéra pochválila za statečnost ústy svého mluvčího i německá kancléřka Angela Merkelová.

15:10

"Je to ta nejlepší zpráva. Nemůžeme tomu uvěřit," říkají místní, kteří se shromáždili před thajskou nemocnicí, kam odvezli vysvobozené chlapce s trenérem.

14:55

Thajcům gratuloval i americký prezident Donald Trump: "Tak krásná chvíle - všichni jsou venku, skvělá práce!"

14:53

Thajský šéf záchranné operace chválí mezinárodní tým. Ruku k dílu přidaly Británie, Myanmar, Laos, Čína, Austrálie, USA, Japonsko a řada dalších zemí. Místní obyvatelé vařili záchranářům jídlo a prali jim prádlo.

14:40

Práci záchranářů ocenila britská premiérka Theresa Mayová, která vyzdvihla jejich statečné počínání. Chlapce objevili jako první právě dva profesionální britští potápěči.

14:36

Lidi vyproštěné během úterý z jeskyně už převezly sanitky do nemocnice. "Nevíme, jestli je to zázrak, věda nebo co. Ale všech 13 členů týmu Wild Boars je z jeskyně venku," uvedl tým záchranářů.

13:59

V jeskyni zůstávají již jen členové záchranného týmu - doktor a tři potápěči. I ti jsou na cestě na povrch zemský. Osmnáctidenní drama tak pomalu končí.

13:53

Venku z jeskyně je již i trenér!

13:52

Poslední chlapec zachráněn!

13:51

Thajská média informují, že zahraniční novináři byli zadrženi poté, co nad vchodem do jeskyně pilotovali dron. Na to si záchranáři stěžovali již v pondělí. Množí se také zprávy, že žurnalisté odposlouchávají policejní rádio. "To je velmi špatné," postěžoval si šéf krizové skupiny Narongsak Osottanakón.

13:16

Thajský ministerský předseda vyjádřil naději, že záchranná operace bude ukončena již dnes.

13:15

Jeden ze zachráněných chlapců již byl helikoptérou transportován do nemocnice. Doba, kterou vyproštění tráví v provizorní polní nemocnici u vchodu do jeskyně, je tentokrát delší.

12:56

Thajský premiér prozradil, že chlapcům byly na cestu z jeskyně podávány léky proti úzkosti, informuje deník The Guardian.

12:53

Muskova miniponorka v Thajsku nepomůže, teoreticky by však mohla zachraňovat ve vesmíru.

12:35

Podle informací agentury Reuters se postup třetí záchranné akce v jednom aspektu liší od dvou předchozích: hoši nejsou transportováni vrtulníkem do nejbližší nemocnice, ale jsou ošetřováni přímo na místě v provizorní polní nemocnici. Jde o mladší chlapce, kteří museli v jeskyni setrvat déle.

12:30

Thajská televize uvedla, že poslední zachráněný chlapec, v pořadí jedenáctý, je s 11 lety nejmladším z celé skupiny.

12:28

V jeskyni podle agentury Reuters zbývá poslední chlapec a fotbalový trenér.

    1 2 3 4 5 6 »