On-line přenos:

20:29

Děkujeme za pozornost, on-line přenos končí. Další informace z regionu najdete v běžném zpravodajství.

20:19

Bílý dům odsoudil hnutí Hamas kvůli násilnostem v Gaze a zdůraznil právo Izraele na sebeobranu. Zároveň vyzval k řešení "vážných humanitárních problémů, kterým Palestinci v Gaze čelí".

19:56

Francouzský prezident Emmanuel Macron odsoudil násilí v Gaze. V následujících dnech chce mluvit se všemi klíčovými hráči v regionu.

19:34

Turecký premiér Binali Yildirim odsoudil zabití desítek Palestinců izraelskou armádou: "Spojené státy bohužel arogantně stojí při izraelské vládě, která zabíjí civilisty. Jsou jí partnerem při tomto zločinu proti lidskosti."

19:12

Kuvajt žádá svolání Rady bezpečnosti OSN na úterý kvůli pondělnímu násilí v Gaze.

19:08

Benjamin Netanjahu nazval izraelskou akci v Gaze sebeobrannou. Podle něj se země musí bránit bojovníkům hnutí Hamás, kteří prý usilují o zničení Izraele.

18:33

Šest z obětí je podle palestinského ministerstva zdravotnictví mladších 18 let.

18:14

Izraelská armáda zabila při pondělních demonstracích 52 Palestinců. Dalších více než 2200 lidí utrpělo zranění.

18:11

Německé ministerstvo zahraničí prohlásilo, že právo na mírný protest musí být respektováno i v Gaze. Dodalo, že Izrael má právo na sebeobranu, ovšem má dodržovat princip přiměřenosti.

17:39

Podívejte se na galerii fotografií z pondělních demonstrací v Gaze.

17:20

Vysoký komisař OSN pro lidská práva oznámil, že "šokující zabíjení desítek a zranění stovek lidí izraelskou palbou ostrými náboji v Gaze musí okamžitě přestat. Právo na život se musí respektovat."

17:05

Mluvčí britské premiérky Theresy Mayové oznámil, že je znepokojený zprávami o násilí a ztrátách životů v Gaze. Vyzval ke klidu a zdrženlivosti.

16:40

Mluvčí palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse řekl, že USA už nemohou být prostředníkem blízkovýchodního mírového procesu. K přesunu ambasády poznamenal: "Tímto krokem se americká administrativa vzdala své role v mírovém procesu a urazila svět, palestinský lid a arabské a muslimské národy."

16:28

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian vyzval Izrael, aby omezil použití síly proti palestinským demonstrantům. Obě strany vyzval ke zodpovědnějšímu chování. Nakonec odsoudil přesun americké ambasády do Jeruzaléma.

16:16

Netanjahu zakončil svou řeč tím, že nazval Jeruzalém "věčným a nedělitelným hlavním městem Izraele."

16:06

Netanjahu: "Jsme v Jeruzalémě a zůstaneme tady!"

16:00

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se obrátil na Američany: "Nemáme na světě lepších přátel. Postavili jste se za Izrael i za Jeruzalém. Děkuji vám."

15:58

Poradce prezidenta USA a jeho zeť Jared Kushner: "Stojím zde dnes jako hrdý Američan a jako vnuk lidí, kteří přežili holocaust. Během druhé světové války utekli mí prarodiče ze svých domovů v lesích Běloruska, aby unikli nacistickému pronásledování. Ve své pracovně mám jejich fotku, aby mi připomínala, kam to může vést, když národy přestanou rozeznávat dobro od zla."

15:54

Nejdůležitější události z ceremoniálu otevření americké ambasády v Jeruzalémě najdete zde.

15:52

Kushner připomněl Trumpovo rozhodnutí odstoupit od "nebezpečné, vadné a jednostranné" dohody USA s Íránem. To vyvolalo ovace ve stoje.

    1 2 3 »