On-line přenos:

00:00

Vážení čtenáři, textový on-line přenos v tuto chvíli končí. Děkujeme za pozornost.

23:55

Analýza výsledku voleb: O Zemanově vítězství rozhodla schopnost mobilizovat i lovit v Drahošových vodách.

23:47

"Ne všichni voliči neúspěšných kandidátů z prvního kola, kteří doporučovali volbu Jiřího Drahoše, ho nakonec volili," připomíná politolog Kamil Švec ve speciálním vysílání ČT24.

23:45

"Ukazuje se, že Praha je socioekonomicky i z dalších aspektů specifická a volí jinak než zbytek republiky," komentuje politolog Kamil Švec volební mapy. V hlavním městě Drahoš získal 68,8 procenta, s klesající velikostí obce klesaly i jeho zisky. 

23:25

Reakce politiků: Babiš doufá, že Zeman obrousí hrany. Podle pravice šance na změnu padla.

23:20

"V ČSSD bude posilovat křídlo, které má blíže k Miloši Zemanovi, a právě na tuhle stranu se chce připojit Milan Chovanec," upozorňuje politolog a spolupracovník ČT Kamil Švec.

23:05

Zahraniční reakce: Zemanovi blahopřáli Fico i Putin, Kiska ho pozval do Bratislavy.

23:00

Od 23:00 pokračuje povolební speciální vysílání ČT24. 

22:53

"Lidé jsou rozděleni tak, že jedni slyší na populistické apely a jiní o nich ani nechtějí slyšet," glosuje situaci v ČR komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák.

22:50

"Obrovskou roli sehrála migrační krize a její nezvládnutí, to, že tradiční strany se k té otázce postavily štítivě a chopili se toho okamurovci, komunisté, hnutí ANO, tak to ovlivnilo volby sněmovní i prezidentské," upozorňuje komentátor Bohumil Pečinka.

22:34

Volby ukázaly, že v české společnosti je obrovská míra frustrace, voliči Miloše Zemana jsou z velké části lidé méně vzdělaní, chudší, žijící v regionech, které byly do jisté míry zapomenuty, upozorňuje komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk.

22:32

"Miloš Zeman to dokázal utáhnout svou politickou zkušeností," říká ke kampani redaktor MF DNES Ondřej Leinert. Drahoš podle něj při kritice Zemana nepůsobil autenticky.

22:29

"Jsou tady dva české světy, ale nikdy ještě nebyla taková názorová nerovnováha ve společnosti jako dnes, kdy nejvyšší ústavní činitelé jsou vlastně z jednoho tábora, od Senátu, přes Poslaneckou sněmovnu k funkci premiéra, prezidenta, šéfa Ústavního soudu a podobně. Ta nevyváženost je příliš velká a příští léta budou o hledání nové rovnováhy," uvažuje v Událostech, komentářích komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. 

22:18

"Já si to určitě nemyslím," oponuje kandidát na prezidenta Jiří Hynek, podle něj volba zahraniční vztahy ČR neovlivní. 

22:17

"Tento výsledek rozhodně prospívá Moskvě, Putinovi a jeho režimu a ten tady bude mít ve spojení s panem Babišem větší vliv," uvedl neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer.  

22:07

V absolutních číslech měli oba kandidáti největší nárůst v Praze, Zeman o 64 539 hlasů, Drahoš o 230 454 hlasů.

22:05

Největší procentuální nárůst zaznamenal Zeman na Horské Kvildě (254 %), v prvním kole zde současná hlava státu získala 11 hlasů, ve druhém 39. Drahoš měl největší procentuální nárůst v obci Píšť na Pelhřimovsku, a to o 1900 %, v prvním kole získal pouze 1 hlas, ve druhém kole pak hlasů 20. 

22:01

Speciální Události, komentáře k prezidentské volbě pokračují druhou hodinou, hosty jsou mimo jiné kandidáti z prvního kola volby Marek Hilšer a Jiří Hynek.

21:47

"Ve štábu Miloše Zemana jsem byl od dvou hodin s ním a držel jsem mu palce jako svému příteli, nic víc, nic míň," uvedl ve speciálu Událostí, komentářů statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec. 

21:42

Procentuálně Zeman oproti prvnímu kolu nejvíc ztratil v obci Vysoká Lhota na Vysočině, kde přišel o 33,33 %. Drahošovy výsledky klesly nejvíc o 28,57 %, a to shodně v Podmyčích v Jihomoravském kraji a v Morašicích v Pardubickém kraji. 

    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »