On-line přenos:

23:14

Shrnutí:

- Poslanci jednání o důvěře vládě nedokončili, schůze je přerušena do úterý 14 hodin, tedy téměř na týden.

- Před pokračováním jednání o důvěře vládě vydá mandátový a imunitní výbor své doporučení k vydání Babiše a Faltýnka.

- Na úterním jednání výboru vystoupí i bývalý policista Jiří Komárek.

- Opozice by chtěla, aby před hlasováním o důvěře proběhlo i hlasování pléna o vydání.

22:49

Ústavní právník Jan Kudrna se domnívá, že v případě, že by nastoupil nový prezident, mohly by pokusy o jmenování vlády začít od začátku.

22:46

Ústavní právník z Právnické fakulty UK Jan Kudrna se domnívá, že jednání o nové vládě by v případě nevyslovení důvěry mělo být co nejkratší.

22:36

Podle předsedy sněmovny z let 1992–1996 Milana Uhde je současná situace důsledkem toho, že Andrej Babiš o vládě s ostatními stranami řádně nejednal.

22:23

Podle Radka Vondráčka byla šance hlasovat o důvěře ještě během středy. "Byli jsme připraveni jednat po 21. hodině," řekl.

22:19

Podle Miroslavy Němcové má Komárek na výbor přijít kvůli svému loňskému výroku pronesenému u soudu. "Státní zástupkyně Lenka Bradáčová odsoudila výrok pana Komárka, který byl pronesen v soudní síni. Řekla, že neměl přístup do živého spisu, že s ním nemohl být seznámen. Jakákoli citace z něho – k němu přišel nelegální cestou," řekla Němcová.

22:17

Radek Vondráček: "Výpověď pana Komárka určitě nebude rozhodující a stěžejní pro naše rozhodování."

22:12

Podle Miroslavy Němcové (ODS) odmítlo ANO a SPD jiný termín jednání výboru.

22:11

Radek Vondráček (ANO) řekl, že se domníval, že jednání mandátového a imunitního výboru bude krátká technická záležitost. "Ale změnilo se to v úplně zásadní věc," připustil.

22:10

Hosty Událostí, komentářů jsou předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) a bývalá předsedkyně Miroslava Němcová (ODS).

22:00

Dnešnímu dění ve sněmovně se budou věnovat také Události, komentáře od 22:00 na ČT24.

21:43

Komárkovo slyšení v imunitním výboru neovlivní postoj SPD k vydání Babiše a Faltýnka, plyne z vyjádření Radka Rozvorala (SPD). Poslanci SPD uvádějí, že se nic nezměnilo od posledního hlasování sněmovny o vydání, takže budou hlasovat pro.

21:38

Poslankyně Malá (ANO) dále potvrdila, že mandátový a imunitní výbor má v úterý rozhodnout do 14:00, aby mohlo být hlasováno o důvěře vládě v domluveném termínu.

21:33

Komárek mluvil podle poslankyně ANO Taťány Malé o vztahu vyšetřovatele Čapího hnízda s mafií. Výbor považuje za důležité se s takovou informací seznámit.

21:31

Šéf imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM): Akceptoval jsem návrh, aby se výbor sešel po dnešní schůzi sněmovny. Část členů navrhla, aby byla přizvána další osoba k jednání o vydání poslanců Babiše a Faltýnka. Po rozpravě se výbor rozhodl, že osoba bude pozvána 16. ledna.

21:26

Lukáš Bartoň (Piráti): "Z mého pohledu pozvání pana Komárka má jediný smysl, a to je diskreditace vyšetřovatele (kauzy Čapí hnízdo)."

21:20

"Kolegové, kteří toto rozhodnutí prosadili, se dopustili nehoráznosti," uvedl dále Kalousek (TOP 09). Výboru podle něj nepřísluší předvolávat si svědky. 

21:14

Marek Výborný (KDU-ČSL) po jednání výboru uvedl, že pozvání Komárka na jednání výboru bylo prohlasováno hlasy ANO a SPD. Podotkl, že Komárek by pro jednání musel být zbaven mlčenlivosti, což podle něj není reálné.

21:13

Miroslav Kalousek (TOP 09) po jednání mandátového a imunitního výboru uvedl, že výbor se rozhodl těsnou většinou pozvat na své jednání bývalého vyšetřovatele Komárka.

20:51

"Zástupci hnutí ANO deklarovali, že v úterý budeme mít k dispozici usnesení mandátového a imunitního výboru o případném vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka," uvedl Bartošek. 

    1 2 3 4 5 6 7 8 »