On-line přenos:

21:15

V Událostech, komentářích budou hosty tři členové nově jmenované Babišovy vlády – Karla Šlechtová, Dan Ťok a Adam Vojtěch.

21:12

O nově jmenované vládě hovoří v 90' ČT24 zástupci opozičních stran – Martin Kupka z ODS, Jakub Michálek z Pirátů, Tomio Okamura z SPD a Vojtěch Filip z KSČM.

21:10

V pondělí se úřadů ujmou:

- ministr školství Robert Plaga

- ministr kultury Ilja Šmíd

- ministr zemědělství Jiří Milek

- ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

21:08

V příštích dnech bude premiér Babiš v Bruselu. Zbylé členy své vlády proto uvede do úřadů až po víkendu.

21:08

Ve svých úřadech již jsou:

- ministryně obrany Karla Šlechtová

- ministr zahraničí Martin Stropnický

- ministr vnitra Lubomír Metnar

- ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner

- ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová

- ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

- ministryně financí Alena Schillerová.

21:05

Andrej Babiš má padla. Po jmenování vlády prezidentem Milošem Zemanem uvedl do úřadů všechny ministry, které první den uvést chtěl.

21:02

Tématem nové ministryně financí bude i regulace hazardu a její dopad.

21:01

Alena Schillerová chce udržet na uzdě schodek rozpočtu. "Neměl by nikdy být vyšší, než jsou kapitálové investice z tuzemských zdrojů."

21:00

Alena Schillerová chce zjednodušit daňový systém. Má jít o elektronický finanční úřad. Připomněla, že řada elektronických prvků již existuje.

20:59

Alena Schillerová: "Vidím pozitivum, že jsem zevnitř resortu. Odpadne seznamování."

20:55

Andrej Babiš: "Resort ministerstva financí je nejdůležitější resort."

20:55

Andrej Babiš po uvedení nové ministryně financí do úřadu: "Končí naše čtyřhodinová jízda po Praze, kdy jsme uvedli do nového úřadu sedm ministrů. Tady se cítím doma, takže na závěr to nejlepší."

20:32

20:32

Do paláce ministerstva financí v Letenské ulici dorazil premiér Babiš s Alenou Schillerovou, která úřad přebírá od Ivana Pilného. Ten je jediným z dosavadních ministrů ANO, který nechce ve vládě zůstat. Schillerová nicméně působiště nemění, dosud byla náměstkyní.

20:22

Poslední ze sedmi ministryň a ministrů uvedených ve středu do úřadů bude ministryně financí Alena Schillerová. Zbylé čtyři uvede premiér do funkcí v pondělí dopoledne, začne školstvím.

20:19

Také nový ministr zdravotnictví potvrdil zájem o užší spolupráci s MPSV.

20:18

Adam Vojtěch se zaměří například také na společné nákupy ve zdravotnictví, dostupnost inovativních léků nebo měření kvality péče.

20:16

Adam Vojtěch se bude zabývat eRecepty, připomněl, že ve sněmovně navrhl o rok odložit sankce za jeho nepoužívání. "Bude zavedena povinnost, ale nebudou lékaři sankcionováni." Elektronizaci zdravotnictví ale podporuje.

20:14

Andrej Babiš: "Jako hnutí nechceme nic privatizovat, nic zavírat, nechceme žádné poplatky. Resort má velké rezervy v efektivnosti. Z hlediska nákladovosti nebyl nikdy dobře řízen."

20:13

Andrej Babiš po předání ministerstva zdravotnictví Adamu Vojtěchovi připomněl, že Vojtěch byl jeho náměstkem na financích a zdravotnictvím se zabýval.

    1 2 3 4 5 6 7 8 »