On-line přenos (ukončen):

08:26

Bez elektřiny jsou v Česku v důsledku silného větru desítky tisíc domácností. Dispečink ČEZ Distribuce eviduje stovky poruch na vedení vysokého i nízkého napětí v deseti krajích. 

08:28

"Nejhorší situace je v současné době v kraji Královéhradeckém, Ústeckém, Libereckém a také Středočeském," uvedla mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová. Klidnější stav je podle ní zatím na severní a střední Moravě. "Předpokládáme, že se vítr bude přesouvat i do této lokality," odhadla. Nejčastější příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení, ulomené izolátory.

08:29

V Karlovarském a Plzeňském kraji hasiči už před osmou ranní řešili přes 100 událostí. Byly to spadlé stromy, uvolněné střechy i dopravní nehody.

08:36

Silný vítr vyvrací na jihu Čech stromy do silnic i na koleje. Hasiči vyjíždějí od 05:00, zatím přijali hlášení o dvou až třech desítkách vyvrácených stromů. Zasahují téměř v celém kraji. O zraněných lidech informace nemají. Provoz byl před 07:00 zastaven na vlakové trati mezi městy Volary a Vimperk.

08:42

Vítr začal v Jihočeském kraji působit problémy na Českokrumlovsku a na Prachaticku. "Teď už jsou skoro v celém kraji," uvedla mluvčí hasičů před 08:00. 

08:44

Meteorologové varují před extrémně silným větrem v celém Česku.

08:56

Vydatné přeháňky, zejména v Libereckém kraji, zvedají hladiny toků. Na Jizeře a Kamenici je druhý povodňový stupeň. Podle dopravního webu policie popadané stromy komplikují provoz hlavně na silnicích v Ústeckém kraji, problémy nastaly během půl hodiny po 6:35 na 20 místech v kraji.

09:00

Silný vítr zasáhl i Polsko. Nejhorší situace je podle zpravodaje ČT Miroslava Karase na severozápadě země v oblasti Štětína. Rychlost větru se tam pohybuje kolem 110 kilometrů za hodinu. V následujících hodinách by měl vítr ještě sílit. "Není žádný polský přístav, který by teď povolil vyplutí lodí," podotkl Karas. 

09:03

V oblasti Severního moře se mohou vyskytnout i orkány.

09:05

Silný vítr zastavil ráno provoz kabinové lanovky na Ještěd v Liberci. V nárazech má přes 100 kilometrů v hodině, což je skoro dvojnásobek přípustné hodnoty. Vítr polámal i některé stromy u dolní stanice. Dnes už se lanovka zřejmě nerozjede, řekl přednosta lanovky Vladimír Štěpán.

09:08

Na Vysočině hasiči během dvou hodin vyjížděli ke 30 událostem, nejčastěji zatím zasahovali na Havlíčkobrodsku a na Žďársku. V kraji může vítr v nárazech dosahovat rychlosti i přes 90 kilometrů v hodině, večer bude slábnout. Na většině území budou dešťové přeháňky, které mohou v polohách nad 700 metrů přecházet ve sněžení.

09:09

ČEZ vyhlásil kalamitní stav kvůli výpadkům elektřiny v sedmi krajích. Bez proudu jsou statisíce domácností.

09:12

V Libereckém kraji se na třetí povodňový stupeň dostala Jizera v Jablonci nad Jizerou a Kamenice v Plavech. V obcích zatím voda škody nezpůsobila.

09:17

Třetí povodňový stupeň překročila také hladina Labe - Vestřev. Vodohospodáři očekávají vzestup vody také v nižších částech toku.

09:19

Hasiči vyjížděli k událostem spojeným se silným větrem už od třetí hodiny ráno. Podle mluvčí hasičů Nicole Zaoralové řeší téměř 800 událostí. Linky 112 a 150 jsou přetížené. Vyzvala, aby lidé volali jen v nejnutnějších případech, tedy v případě ohrožení života či zdraví.

09:22

Počet výjezdů stoupl i pražským hasičům. "V Dubči máme nahlášenou uvolněnou hliníkovou střechu, v Kobylisích máme nahlášenou uvolněnou střechu u čerpací stanice," uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřiná Suchánská.

09:26

Kalamitní stav kvůli výpadkům elektřiny platí pro Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a Ústecký kraj.

09:29

Silný vítr doprovázený deštěm se přehnal v ranních hodinách přes Hradec Králové. Na snímku je spadlý strom v městské části Malšovice.

Silný vítr doprovázený deštěm se přehnal v ranních hodinách přes Hradec Králové. Na snímku je spadlý strom v městské části Malšovice.,  Autor: Taneček David,  Zdroj: ČTK

09:33

Rozlomený strom v Hradci Králové,  Autor: Taneček David,  Zdroj: ČTK

09:34

Podle mluvčího Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Pavla Tesaře je přerušen provoz na více než dvou desítkách tratí.

    1 2 3 4 5 6 7 »