On-line přenos:

22:38

Události kolem vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka bude ČT24 sledovat i ve čtvrtek. Pro dnešek on-line přenos končí, děkujeme za pozornost.

22:26

Jaroslav Faltýnek (ANO): „Já jsem byl za tu debatu i rád, protože naši poslanci chtěli slyšet názory z jiných stran. Šest hodin je sice dlouhá doba, to je pravda – vystoupení se často opakovala. Navíc to vysílala živě televize, máme před volbami a spousta lidí si chtěla udělat nějaké svoje PR.“

22:19

Jiří Štětina (Úsvit): "Už před diskusí ve sněmovně jsem byl rozhodnutý, že budu hlasovat proti vydání. Já sedím v parlamentu sedm let, zažil jsem likvidaci Věcí veřejných – stejným způsobem, modus operandi je úplně stejný: nelegální odposlechy, sestříhání odposlechů a nakonec medializace. Dnešní debata byla trapná – byly to naprosto zbytečné řeči."

22:15

Jiří Dolejš (KSČM): "Mnohá vystoupení se opakovala. Mnozí kolegové sklouzli do rolí žalobců nebo obhájců. Pochopitelně se tam diskutovalo i o jiných věcech, ne přímo o tom, co bylo předmětem hlasování. Z tohoto pohledu někdo mohl mít pocit, že někdy parlament je žvanírna. Jen se potvrzuje, že parlamentní diskuse má své peripetie – že se to zkrátka někdy musí vydržet."

22:11

Miroslava Němcová (ODS): "Vydávání poslanců je nepříjemná věc, která vždycky vzbudí velké vášně. Někoho se to týká více, někoho méně – vznikají dohady, to není nějak politicky motivováno. Takže je to vždy plné emocí, a proto to trvá dost dlouho."

21:44

"Jednání po volbách mohou být velmi komplikovaná," konstatoval i s ohledem na vývoj kauzy farmy Čapí hnízdo politolog Daniel Kroupa.

21:09

Advokát Múka: "Pan Babiš konstatoval, že by tato kauza nebyla, kdyby nebyl v politice. Já si myslím, že tento paradox je vlastně pravdou, protože od té doby, co je v politice, je na něj upřena větší mediální pozornost a on v některých svých mediálních vystoupeních přestal být tak opatrný jako v minulosti. Dal přednost politickému PR před svou trestněprávní ochranou. Myslím si, že kauzu to akcelerovalo."

20:58

"Teoretických scénářů je v daném případě bezpočet. Mimo jiné i ten, že trestní stíhání bude zrušeno ještě před volbami," upozornil advokát a člen Unie obhájců Ondřej Múka.

20:53

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček se domnívá, že poslanci z příští Poslanecké sněmovny, budou-li se kauzou farmy Čapí hnízdo znovu zabývat, dojdou ke stejnému závěru jako současní zákonodárci. „Kauza nemá nic společného s imunitou, která je poslanci daná na výroky a popřípadě činnost ve sněmovně," uvedl.

20:42

Politolog Kroupa: Hnutí ANO zápasí o nerozhodnuté voliče, kteří by pod vlivem kauzy mohli odpadnout. Cílem je přesvědčit tyto voliče, že je zde zákulisní spiknutí. "Volte nás, my bojujeme proti korupci a korupčníci nás nyní chtějí potopit." To je jednoduchý, srozumitelný příběh.

20:28

"Hlasování bylo důležité z hlediska vzkazu voličům, ale ne fakticky. Jak víme, bude se hlasovat s velkou pravděpodobností znovu," poznamenal komentátor webu Seznam.cz Jindřich Šídlo.

20:15

"Celá kauza je znechucující zejména před volbami. To je doba, kdy se mají vést diskuse o budoucnosti naší země," podotknul politolog Daniel Kroupa. "Je to v každém volebním období. Minulá vláda skončila přepadením předsednictva vlády zásahovou jednotkou. I předchozí vlády měly podobné potíže. Je to seriál," dodal.

20:01

Vydání Babiše s Faltýnkem se od 20:00 věnuje speciální vysílání ČT24.

19:52

"Já jsem nic neudělal, věřím, že se očistíme před nezávislým soudem," řekl Faltýnek s tím, že hodlá vyzývat vyšetřovatele, aby se proces konal co nejdříve, i když je podle něj jasné, že do voleb se to nestihne.

19:22

Babiš: "Žádný trestný čin jsem nespáchal a proti obvinění se budu bránit všemi právními prostředky."

19:13

Babiš: "Z vyšetřování nemám strach, protože jsem nic neudělal. Je absurdní mi podsouvat, že jsem chtěl podvodně získat 50 milionů."

19:09

"Jsem přesvědčen, že je to politický případ, který má ovlivnit volby," zopakoval v hlavní zpravodajské relaci České televize šéf ANO Andrej Babiš. "Policie v žádosti několikrát lhala, dokonce v ní píše, že je moje paní obviněná, přitom za rok a půl ji vůbec nepozvali, aby ji vyslechli, což považuji za skandální," rozohnil se.

18:55

"Nejedná se o politickou kauzu a není žádný důvod, proč poslance v tomto případě nevydat," vysvětlil stanovisko STAN předseda Petr Gazdík. I jemu přišlo podivné, že poslanci ANO o vydání Babiše a Faltýnka nehlasovali. "Působí to, jako by jim někdo ze shora zakázal se do sálu vrátit. Ukazuje to, že ANO není standardní demokratické hnutí," zauvažoval.

18:46

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek zkritizoval průběh jednání. "Úvahy o tom, zda jsou žádosti fundované a mají všechny náležitosti, patří státním zástupcům, to není naše role," podotknul. Rozhodnutí zástupců ANO nezúčastnit se hlasování označil za "bolestínské a alibistické".

    1 2 3 4 5 6 »