On-line přenos:

23:00

Události spojené s vládní krizí jsme pro vás sledovali po celý den. S přáním pěkného víkendu nyní on-line reportáž ukončujeme. O dalším vývoji politického dění budeme informovat ve vysílání i na webu ČT24.

22:21

"Jako poslanecký klub jsme jednotní a stojíme za Andrejem Babišem, nevidíme žádný důvod k tomu, aby odcházel, protože nic neprovedl," zdůraznil poslanec ANO Martin Kolovratník v Událostech, komentářích.

22:19

Nominace Aleny Schillerové na pozici ministryně financí není podaná ruka, ale spíše nastavená noha, domnívá se předseda klubu KSČM Pavel Kováčik. Odpor ČSSD podle něj ukazuje, že vládní krize nekončí, dodal pro Události, komentáře.

22:00

Vládní krizi se věnuje také pořad Události, komentáře. Komentované zpravodajství České televize sledujte od 22:00 na ČT24.

21:58

Jednání o obsazení čela resortu financí po odchodu Andreje Babiše z ministerského postu budou pokračovat příští týden, potvrdili to premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i vicepremiér Babiš (ANO). Podle informací ČTK se dnes večer setkali ve Strakově akademii, schůzka trvala zhruba třicet minut.

21:30

Urážek od Andreje Babiše na adresu europoslankyně Ingeborg Grässleové si už všímá bruselský server New Europe.Urážek od Andreje Babiše na adresu europoslankyně si všiml bruselský server New Europe,  Autor: ČT24,  Zdroj: ČT24

21:25

"Paní Grässleová je najatá, mluví o mně negativně," řekl Babiš novinářům. "Vždycky je připravená na mě vyhodit kýbl sr**ek. V tomhle je velice aktivní a tím se zviditelňuje v Bruselu," dodal na adresu europoslankyně. Babiš dále kritizoval europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL).

21:19

"Ráda bych mu doporučila, aby zmírnil agresivní rétoriku a upustil od urážky svobodně zvoleného poslance," uvedla Ingeborg Grässleová na adresu Andreje Babiše na webu poslaneckého klubu Evropské lidové strany.

21:14

Europoslankyně Ingeborg Grässleová popřela výroky Babiše, který ji mimo jiné označil za iniciátorku projednávání situace českých médií v Evropském parlamentu.

20:30

Andrej Babiš podle informací ČTK ještě dnes večer jednal s premiérem Sobotkou. Definitivní dohoda ale zřejmě nepadla. Jednání o obsazení ministerského postu tak budou pokračovat příští týden.

20:02

Náměstkyní je Alena Schillerová od začátku loňského roku. Výraznou tváří resortu se stala po spuštění elektronické evidence tržeb. Předtím pracovala čtvrtstoletí ve Finanční správě - v 90. letech tam nastoupila jako řadová právnička.

Finanční správa a Alena Schillerová

19:45

Jak se k plánované rošádě staví zástupci některých stran?

Milan Chovanec (ČSSD): "Z mého pohledu je tam jeden otazník, a to jsou korunové dluhopisy. Jestli byly, nebo nebyly vyšetřovány, jaký vliv na to mohla mít paní Schillerová."

Jiří Dolejš (KSČM): "Paní náměstkyně má jistě odborné kvality, ale myslím si, že lepší by bylo nedůvěra vlády a příprava na volby."

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): "Z koaliční smlouvy jednoznačně vyplývá, že je to věc daného hnutí, a my to respektujeme."

Miroslav Kalousek (TOP 09): "Kohokoliv bude nominovat hnutí ANO, bude mít vazby na Agrofert. Pokud pan premiér nechce, aby to byla změna pouze kosmetická, musel by nominovat nejlépe sám sebe."

19:17

Lubomír Zaorálek v živém vysílání Událostí vysvětloval svou skepsi vůči možné nominaci Aleny Schillerové. Podle něj je jako náměstkyně "přímým partnerem Finanční správy" - úřad je prý k vyšetřování dluhopisů Babiše liknavý.

"Finanční správa v březnu vydala vyjádření, že nemůže provádět daňové řízení ve věci dluhopisů, protože to je něco, co vůbec kontrolovatelné není.... To je důvod, proč já cítím velkou nedůvěru," komentoval.

 

19:06

"Paní Schillerová má jisté profesní kvality, ale myslím, že rozumnějším řešením by byla nedůvěra vlády a rychlá příprava na volby," komentoval zástupce KSČM Jiří Dolejš.

18:58

"Nejsem sobotkovec, nemám důvod premiéra Sobotku nijak hájit, nicméně myslím, že nabídnout demisi celé vlády byl chytrý a velmi rafinovaný tah," uvedl dále bývalý prezident Klaus v Interview ČT24. "Přirovnal jsem to k úžasnému odkopu brankáře daleko od branky na druhou půlku soupeře."

18:56

"Poděkoval jsem za její rozhodnutí ve prospěch politické kultury, zachovala se odvážným způsobem," uvedl Sobotka k postoji Valachové.

18:47

Premiér Sobotka chce mít jasno o nástupci Kateřiny Valachové v čele ministerstva školství do konce května. Do té doby by se mělo připravit i předání agend, dodal šéf kabinetu. 

18:41

Přímá volba prezidenta výrazně pozměnila náš politický systém, vytvořila druhé mocenské centrum vedle vlády a prezident se dnes chová k předsedovi vlády úplně jinak, než jak jsem to zažíval já, uvažuje bývalý prezident Klaus nad příčinami současného sporu mezi prezidentem Zemanem a premiérem Sobotkou.

18:34

"Myslím, že to je další hřebíček do dlouhodobě fungujícího rozvratu našeho politického systému a naší demokracie," komentuje bývalý prezident Václav Klaus současnou vládní krizi v Interview na ČT24.

18:25

Současnou politickou situaci, kterou označuje za bezprecedentní ohrožení demokratického vývoje, bude pro Českou televizi hodnotit bývalý prezident Václav Klaus, od 18:28 v Interview ČT24.

    1 2 3 4 »