On-line přenos:

23:59

Pro tuto chvíli končíme on-line reportáž k dopravní situaci na českých silnicích, nadále ale sledujte web ČT24, s aktuálními informacemi se přihlásíme ráno. Děkujeme za pozornost.

23:23

PŘEDPOVĚĎ: Během noci podle Hujslové má pokračovat občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, a do rána by tak mohlo připadnout dalších pět centimetrů. Protože se očekává, že v nižších polohách přejde sníh v déšť, a protože je zem po uplynulých mrazech prochladlá, hrozí ledovka.

23:22

PŘEDPOVĚĎ: „Pásmo intenzivního sněžení se přesunulo nad východní polovinou Moravy a ve Slezsku,“ informovala meteoroložka ČHMÚ Jana Hujslová. Přechod sněhových mraků přinesl dosud dva až sedm centimetrů nového sněhu, na horách kolem deseti. 

22:48

PŘEDPOVĚĎ: Podle meteorologů by mělo v horských oblastech pokračovat sněžení i během čtvrtka, očekává se dvacet centimetrů nového sněhu. Do neděle pak má přibýt dalších třicet.

22:27

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Na dálnici D11 z Prahy do Hradce Králové si řidiči musejí dát pozor na zbytky sněhu po pluhování.

21:53

PRAHA: Vydatně sněžilo také v metropoli. Dopravní podnik na svém webu upozornil, že vzhledem k nové sněhové pokrývce mohou autobusy na všech linkách nabírat až do odvolání zpoždění.

21:35

ÚSTECKÝ KRAJ: Potíže má na Ústecku městská hromadná doprava. "Z autobusových linek jsou momentálně nedostupné lokality Nová Ves, Kojetice, Olešnice a Ryjice," informuje na svém webu dopravní podnik. Potíže mají i trolejbusy, které na některých linkách nabírají velká zpoždění.

21:35

ÚSTECKÝ KRAJ: Problémy mají kamiony na silnici číslo 15 u obce Sedlec na Lounsku. Kolony nákladních aut se také tvoří na pětikilometrovém úseku silnice 9 mezi Jiřetínem pod Jedlovou a Svorem na Českolipsku, silnice je pro nákladní dopravu zcela nesjízdná. Kvůli sněžení a ledovce byla asi dvě hodiny nesjízdná i silnice číslo 27 mezi Žatcem a Mostem, kterou blokovaly kamiony.

21:33

LIBERECKÝ KRAJ: Problémy způsobil sníh po celém kraji, odstavené či váznoucí kamiony zkomplikovaly dopravu i na silnici 9 ve Svoru na Českolipsku, silnici 35 u Paceřic a Žďárku na Liberecku nebo na silnici 10 u Držkova na Jablonecku. Pro veškerou dopravu je zcela neprůjezdná i silnice první třídy 13 z Mníšku přes Albrechtický kopec do Frýdlantu a dále do Polska.

21:33

LIBERECKÝ KRAJ: Komplikace jsou hlášeny z Novoměstské ulice ve Frýdlantu, kde zůstalo v návějích uvězněno několik automobilů a zasahovat tam museli hasiči. „Žádáme obyvatele, aby automobily vyjížděli pouze v nezbytně nutných případech. Pokud už budou muset vyrazit do Liberce, musejí jet přes Oldřichovské sedlo. Tato cesta je zatím průjezdná,“ uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS).

21:31

KARLOVARSKÝ KRAJ: Dálnice D6, kterou před osmou uzavřela nehoda osobního auta, je opět průjezdná.

21:22

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Večer napadlo až několik centimetrů sněhu. Problémy kvůli sněhu a ledovce byly v Trutnově. Na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Náchoda po 20:00 zablokovaly kamiony vysokovský kopec před Náchodem. V Novém Městě nad Metují havarovalo nákladní a osobní auto, nehoda se obešla bez zranění. Na silnici z Trutnova směrem na Dvůr Králové se vytvořila ledovka a uvízly na ní dva kamiony.

21:19

Nový sníh v Jirkově na Chomutovsku Zdroj: Facebook Počasí ČT / Roman Závora

21:17

VYSOČINA: Vysočinu zasáhlo večer od severozápadu husté sněžení. Silničáři hlásí potíže kamionů na silnici II/405 u Brtnice na Jihlavsku. Dohlednost je kvůli sněžení snížená. V noci hrozí na silnicích náledí, kvůli větru se mohou tvořit sněhové jazyky.

21:14

ÚSTECKÝ KRAJ: Kamiony zablokovaly silnici I/15 na Mostecku a I/27 u Žiželic na Lounsku. V terénu je veškerá technika, přibylo dopravních nehod.

21:02

KARLOVARSKÝ KRAJ: Dopravní nehoda uzavřela na 146. kilometru dálnici D6 ve směru na Karlovy Vary. 

20:59

Nejkomplikovanější situace je na Liberecku, pro celé Frýdlantsko zde museli silničáři vyhlásit kalamitní stav, protože kvůli přívalům sněhu nedokáží odklízet zdejší silnice. Dopravní kalamita na Frýdlantsku potrvá minimálně do čtvrtečního rána.

20:51

Nad západním územím republiky od pozdního odpoledne opět intenzivně sněží, potíže postupně hlásí Ústecký, Karlovarský, Plzeňský kraj, následně i Vysočina

20:45

Dobrý večer, vítáme vás u on-line reportáže k aktuální dopravní a povětrnostní situaci v Česku. 

    1