On-line přenos:

22:13

Po prohlášení Svatopluka Němečka končí on-line přenos webu ČT24. Z vlády Bohuslava Sobotky odcházejí dva členové za ČSSD – ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Dienstbierovým nástupcem bude poslanec ČSSD Jan Chvojka. Němečka vystřídá ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík. Jeho šestnáctileté působení v čele nemocnice je všeobecně hodnoceno pozitivně, otazníky však vzbuzuje kauza s tzv. kulichy.

22:09

Svatopluk Němeček v Událostech, komentářích:

"Velmi mě dnes vyděsilo, že pan Babiš je rozzářen, že odchází Němeček a že to panu premiérovi radil už dávno. To je jediná věc, která mě skutečně zneklidňuje."

22:07

Svatopluk Němeček v Událostech, komentářích:

"Po krajských volbách riziko privatizace zdravotnictvích vzrostlo."

22:07

Svatopluk Němeček v Událostech, komentářích:

"Jedna z věcí, které jsem věnoval spoustu energie, byla, aby zdravotnictví neovládl pan Babiš."

22:06

Svatopluk Němeček v Událostech, komentářích:

"Pan premiér ocenil kus dobré práce za ty tři roky, co se nám v resortu povedlo. Řekl, že to považuje za velmi úspěšné působení v rámci ČSSD."

22:05

Bohuslav Sobotka vysvětlil Svatopluku Němečkovi jeho konec ve vládě tím, "že volby nedopadly úplně dobře a že potřebujeme nové tváře".

22:04

Svatopluk Němeček v Událostech, komentářích:

"Myslím si, že unavený nejsem. Byl jsem dnes osloven stovkami mailů, dopisů, tak mám pocit, že se za svou práci rozhodně nemusím stydět."

21:50

Přečtěte si, co říkají špičky sněmovních stran o kroku Bohuslava Sobotky, který v pátek odpoledne oznámil, že odvolá své ministry Jiřího Dienstbiera a Svatopluka Němečka. Nahradit je mají poslanec Jan Chvojka a ředitel motolské fakultní nemocnice Miloslav Ludvík.

21:30

Končící ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček bude jedním z hostů pořadu Události, komentáře, který začíná ve 22:00 na ČT24. K ohlášeným změnám ve vládě se vyjádří také místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Váňa a komentátor ČRo Petr Nováček.

21:26

Bronislav Kvasnička v 90' ČT24:

"Řada voličů je nerozhodnutá do posledního momentu, pak si vybírají podle emocí, momentální nálady."

21:25

Bronislav Kvasnička v 90' ČT24:

"Nebude dostatek prostoru pro to, aby se mohla změna projevit."

21:24

Generální ředitel výzkumné agentury TNS Aisa Bronislav Kvasnička v 90' ČT24:

"V dlouhodobých trendech ČSSD ztrácí."

21:20

Markéta Pekarová Adamová v 90' ČT24:

"Pan ministr Němeček zvládl resort dostat do docela nezáviděníhodné situace. Budu přát panu Ludvíkovi, aby udělal co nejlepší práci."

21:19

Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v 90' ČT24:

"Pan Němeček v resortu mohl fungovat mnohem lépe. Resort je přímo v rozvratu, ale je otázkou, jestli kterýkoli nový ministr cokoli změnil."

21:18

Milan Kubek v 90' ČT24:

"Pan ministr Němeček byl odvolán, protože neplnil programové prohlášení vlády a nedokázal stabilizovat situaci v resortu."

21:15

Milan Kubek v 90' ČT24:

"Myslím, že pan vicepremiér Babiš je nešťastný, protože pan ministr Němeček pro něj je ideální fackovací panák. Je to ideální terč."

21:13

Milan Kubek v 90' ČT24:

"Nemocnice v současnosti fungují pouze díky neustálému porušování zákoníku práce. Ministerstvo zdravotnictví i pan ministr Němeček osobně mají odpor k tomu, aby začala kontrola."

21:12

Milan Kubek v 90' ČT24:

"Od nového ministra očekáváme, že si najde cestu k ostatním členům vlády. Pan ministr Ludvík vždy dokázal sehnat peníze pro FN v Motole. Věříme, že stejně úspěšný bude pro celé zdravotnictví."

21:11

Prezident ČLK Milan Kubek v 90' ČT24:

"Problémy, které se léta kumulovaly v českém zdravotnictví, přerůstají přes hlavu každému ministrovi, pokud se za něj nepostaví celá vláda."

21:09

Místopředseda ČSSD Milan Chovanec by uvítal, kdyby ve vládě skončil ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). "Mýto problém, dráhy problém, na silnicích parkoviště. Co začít konečně řídit svůj tým jako firmu a dát pár lidem také padáka?" napsal.

    1 2 3 4 5 6 7 8 »