On-line přenos:

22:36

Nyní ukončujeme on-line k dění ohledně útoku v Nice. Děkujeme za pozornost.

22:01

Tuniská korespondentka BBC hovořila s otcem útočníka z Nice. Řekl, že jeho syn bral léky a čelil psychickým problémům a měl blízko k zhroucení. "Měl problémy se svou ženou a myslím, že to přispělo k jeho duševním problémům," uvedl podle BBC.

21:53

AFP přinesla informace o některých obětích útoku v Nice, je mezi nimi například 27letý Pařížan Timothé Fournier. Zemřel, když chránil svou ženu v sedmém měsíci těhotenství, kterou odstrčil stranou; kamion vrazil vzápětí do něj, vypráví jeho sestřenice Anais. "Byla to ztělesněná dobrota. Zasněný mladý muž, který ale dělal vše pro svou ženu a jejich budoucí dítě," dodala mladá žena. 

21:14

Prezident USA Barack Obama: "Naše srdce jsou s Francouzi, se všemi nevinnými muži, ženami a příliš mnoha dětmi, kteří zahynuli nebo byli zraněni během tohoto nechutného útoku."

21:06

Jeden z útočníkových bývalých sousedů agentuře AFP řekl, že se domnívá, že Lahouaiej Bouhlel nebyl radikalizovaný, ale že měl spíše psychické problémy. Mohly podle něj být spojené s jeho vztahem k manželce, kterou prý bil. Další sousedé atentátníka označili za "tichého" a "osamělého".

21:04

Valls také řekl, že počet obětí útoku v Nice zřejmě ještě poroste. Další útoky jsou podle něj možné, uvedl podle France 24.

20:44

Francouzský ministr vnitra uvedl, že nemůže potvrdit, že se motivy útočníka z Nice pojí s radikálním islámem. Vallsovo vyjádření France 24 upřesnila na "pravděpodobně spojen s radikálním islámem".

20:34

Podle Vallse v Nice nedošlo k pochybení na straně bezpečnosti.

20:26

Předseda francouzské vlády Manuel Valls řekl, že útočník z Nice byl nepochybně spojen s radikálním islámem. Píše to France 24.

18:21

Brazilské úřady s ohledem na útok v Nice oznámily, že přehodnotí olympijské bezpečnostní přípravy a pravděpodobně zvýší počet checkpointů v Riu de Janeiro. 

18:03

Ministři zahraničí Evropské unie budou v pondělí jednat také o terorismu.

17:41

Ministerstvo zahraničí vyvrátilo informace o mrtvém Čechovi. "Ta informace je kachna, francouzská televize ji stáhla," uvedla zástupkyně ředitelky tiskového odboru Irena Valentová.

17:18

Při teroristickém útoku v Nice utrpělo zranění 202 lidí, uvedl prokurátor Francois Molins. Mezi oběťmi atentátu je deset dětí.

17:15

Francouzská televize BFM TV informace o mrtvém Čechovi stáhla. Dále platí, že mezi oběťmi není identifikován žádný občan České republiky.

16:53

K Praze, která nasvícením Petřínské rozhledny ve francouzských barvách uctí památku obětí teroristického útoku v Nice, se připojí také Ostrava - radniční věž bude nasvícena v barvách Francie ve 21:10.

16:45

"Terorismus nemá náboženské vyznání, rasu ani národnost. A pachatel tohoto krvavého útoku je naprosto nelidský. Pro takové barbary není na tomto světě místo," uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

16:36

Eiffelova věž bude po celé tři dny státního smutku osvícená barvami francouzské trikolory.

16:19

Slovensko po útoku v Nice posiluje bezpečnostní opatření. Policie povolá zálohy, ale nezmění druhý stupeň teroristické hrozby, řekl ministr vnitra Robert Kaliňák.

16:16

Hospitalizovaných je celkem 188, 48 z nich je umístěno na jednotkách intenzivní péče.

15:55

Policie ukončila domovní prohlídku v bytě atentátníka z Nice. Zbraně ani výbušniny prý nenalezla. V bytě policisté zadrželi útočníkovu bývalou ženu.

    1 2 3 4 5 »