On-line přenos:

14:27

Online přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.

14:18

Všichni cestující i posádka jsou v pořádku na svobodě.

14:17

Egyptský premiér Šaríf Ismáíl řekl, že egyptské úřady muže vyslechnou, aby se vyjasnily motivy jeho činu. Panuje o nich mnoho nejasností stejně jako o identitě únosce.

13:57

Ze dveří letadla uneseného ráno z Egypta na Kypr s více než 60 lidmi na palubě vyšel únosce s rukama nad hlavou. Podle kyperské vlády byl muž zatčen.

13:51

"Zdá se, že jde o labilní osobu, která je v nevyrovnaném duševním stavu. Případ se řeší náležitým způsobem," sdělil zástupce kyperského ministerstva zahraničí.

13:49

Kyperská policie evakuovala pláž v blízkosti letiště jihokyperské Larnaky.

13:44

BBC: Unesené letadlo opustili nejméně tři lidé. Kyperská televize ukázala záběry, na nichž jedna osoba skáče z okna kokpitu. Podle Reuters palubu opustilo 5 lidí - dva tam zůstávají.

13:33

Únos egyptského airbusu

12:58

Podle nepotvrzených zpráv kyperských médií je Mustafa bývalý egyptský armádní voják, který se vzepřel prezidentu Sisímu.

12:44

Motivem únosce není terorismus, prohlásil kyperský prezident Nikos Anastasiadis. "Vždycky je v tom žena," žertoval podle BBC prezident.

12:35

Egyptské ministerstvo zahraničí potvrdilo identitu únosce. Je jím Egypťan Sajf Addín Mustafa. Kyperská televize Sigma uvedla, že na letiště už dorazila jeho exmanželka.

12:33

"Není to terorista, je to idiot. Teroristé jsou blázni, ale nejsou hloupí. Tenhle chlapík je," prohlásil podle serveru The Telegraph jeden z úředníků egyptského ministerstva zahraničí.

12:15

Agentura Reuters doplnila, že únosci údajně jde o vězenkyně v Egyptě.

12:10

Pasažéři z uneseného letadla nastupují do přistavených autobusů,  Autor: Stringer,  Zdroj: Reuters

12:05

Reuters: Kyperská média uvádí, že únosce požaduje propuštění vězňů v Egyptě

11:55

CNN uvedlo, že egyptský prezidentský mluvčí opravil identitu únosce. Má jím být Egypťan Seif El Din Mustafa. Egyptský ministr pro civilní letectví uvedl, že únosce zatím nevznesl žádné konkrétní požadavky.

11:40

Egypt posílá na Kypr letadlo, aby vyzvedlo uvázlé cestující.

11:34

Na palubě letadla je stále sedm lidí, z toho tři pasažéři, řekl egyptský ministr pro civilní letectví. 

11:33

Dosud se za únosce považuje Ibráhím Samáha, o jeho národnosti se spekuluje. S odkazem na mluvčího egyptského prezidenta uvedla televize CNN, že únosce má dvojí občanství – v Egyptě a USA. Zástupce děkana alexandrijské univerzity Gamal al-Omrawi uvedl, že Samáha nebyl únoscem, ale jedním z pasažérů, které propustili. Mluvil s ním po telefonu, uvedla agentura Reuters.

11:13

Vedení letiště v Alexandrii oznámilo, že na palubě letadla bylo 26 cizinců a mezi nimi osm Američanů, čtyři Britové, čtyři Nizozemci, po dvou lidech z Belgie a Řecka, po jednom z Francie, Itálie a Sýrie. Národnosti zbylých tří zatím nejsou známy. 

    1 2