On-line přenos (ukončen):

06:00

Dobrý den z vysočanského ateliéru. Zdravíme všechny domácnosti uprostřed Evropy, ranní provozy továren, vrátnice, věznice, dopolední bary a restaurace, prodejny, čekárny, mateřské školky, Roberta Zárubu, naše fanoušky z GIBSu, i prezidentskou (policejní) kancelář. Startuje první natáčecí den pokračování seriálu Případy 1. oddělení, držte palce společně s námi!

06:05

Atmosféra v ulicích je elektrizující a očekávání veřejnosti je mimořádné. Na náš dotaz, jak se těší na pokračování, odpověděl asi pětapadesátiletý řidič taxislužby, že „jó, Taclík to je pan herec“. Po našem mírně nesouhlasném mručení se opravil, že „ten pan Vetchý je ale taky pan herec“. Po dvanáctikorunovém spropitném pak dokonce připustil, že by mu mohl poslat hlas do TýTý.  

06:07

Náš investigativní štáb se právě teď ukrývá na bezpečném místě, odkud pro vás budeme reportovat nejzajímavější postřehy a drby z placu po celou dnešní dvanáctihodinovou směnu, která začíná v 6:30 a končí v 18:30 (nebo aspoň do doby, než utajenou základnu našeho slídilského týmu odhalí Ondřej Vetchý a zatrhne nám to).

06:20

V zázemí produkce už nejsme sami. Jako první dorazil pět minut před šestou zástupce vedoucího produkce Petr Nezval (na fotce uprostřed), za což ho sice žádná prémie nečeká, ale my ho máme rádi a to není málo!

06:20

V zázemí produkce už nejsme sami. Jako první dorazil pět minut před šestou zástupce vedoucího produkce Petr Nezval (uprostřed), za což ho sice žádná prémie nečeká, ale my ho máme rádi a to není málo!

06:23

„Pro mě je to jenom práce navíc,“ říká nadšeně vrátný, který pamatuje už éru prvního natáčení. „Pořád něco potřebujou, tohle a tamto…“ pokračuje, nicméně doceňuje, že si může dát občas s někým z herců cigaretu.

06:38

Ke studiu se sjíždějí vozy s logem ČT. Jejich souběžné obratné parkování, kdy se navzájem objíždějí na nevelkém prostranství před ateliérem, okomentoval jeden ze členů štábu slovy „klasický balet České televize“.

balet ČT

06:45

Každým okamžikem by se na vrátnici měli objevit herci Ondřej Vetchý a Jan Meduna, kteří v rolích vyšetřovatele Kozáka a obvodního kriminalisty Ondřeje odstartují natáčení.

06:52

V kanceláři vyšetřovatele 1. oddělení mjr. Kozáka už nechybí žádná rekvizita.

Diplom Kozák

06:57

Pochvala Sabině Remundové za včasný příchod! Rozhodující státní zástupkyně musí být spolehlivá.

07:06

Právě teď dorazil na vrátnici Ondřej Vetchý. V šatně už si kostým vyhlíží i Jan Meduna.

07:11

Na místě první scény už je i technika... Začátek natáčení se blíží.

Kamera

07:15

Od našeho důvěryhodného zdroje, vedoucího produkce Matěje Stehlíka, který si nepřál být jmenován, se k nám dostal detailní natáčecí plán. Pokud se dramaticky nezmění povětrnostní podmínky, první klapka padne v 7:30 a my pro vás tento historický okamžik zaznamenáme na video.

07:21

Hledám...

07:25

A z tohoto místa bude sledovat první klapku režisér Dan Wlodarczyk.

A z tohoto místa bude sledovat první klapku režisér Dan Wlodarczyk.

07:35

Klapka připravena...

Klapka připravena...

07:53

Jdeme na první klapku. "Mají všichni vypnutý telefony?"

07:54

Ztichla i klimatizace. "Připravíme se, prosím klid všude..."

07:54

"Zvuk jede."

08:06

Dáváme klapku... Zvuk jede... Set... AKCE!

    1 2 3 4 5 »