Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
úterý 11. prosince 2018 Dana
Skupina H

Bez sil, bez nápadu. Ostuda, hanba, propadák. Polský tisk si nebere po fiasku servítky

Velikost textu:

Mělo to být úspěšné mistrovství. Hratelná skupina a tým, kterému se v kvalifikaci nadmíru dařilo. Po úterní porážce od Senegalu (1:2) a nedělní od Kolumbie (0:3) však přišlo velké rozčarování. Poláci jako první evropský tým ztratili naději na postup. A polská média nešetří kritikou.

Zklamaní polští fanoušci
Zklamaní polští fanoušci

"Bez sil, bez nápadu, bez bodů," shrnuje fiasko list Dziennik. "Ostuda! Hanba! Propadák!" míní server Wirtualna Polska.

"Slabě, anebo katastrofálně," míní Przeglond Sportowy o výkonech jednotlivých hráčů, kteří už balí domů. "Všichni zahráli pod očekáváním," usoudil tento sportovní deník a nejhorší známku udělil trenérovi Adamu Nawalkovi.

"Během kvalifikace na mistrovství jsme sledovali efektivního Lewandowského a skvěle fungující tým. V Rusku nebyl ani Lewandowski, ani tým. To nemohlo dobře dopadnout," píše Gazeta Wyborcza. Kromě selhání hlavní hvězdy polského fotbalu, kapitána Roberta Lewandowského, vidí další příčiny neúspěchu.

přehrát video
Sestřih utkání Polsko - Kolumbie

Trenér Nawalka v klíčovém prvním zápase poslal na trávník jedenáct nejofenzivnějších hráčů, čímž oslabil střed pole, a tak místo jednoho z nejlepších zápasů tým odehrál jedno z nejhorších utkání. Vše další už byl jen panický pokus o záchranu, předem marný.

Klíčoví hráči, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak a Arkadiusz Milik, kteří zářili na Euru 2016, přijeli na mistrovství světa bez formy, unavení a zranění, a takové slabiny se zamaskovat nedaly.

Nevyšla ani příprava, nepovedlo se hráče dostat do formy, jakou měli před dvěma lety. A za jedno z největších překvapení šampionátu považuje Gazeta Wyborcza skutečnost, že trenér s pověstí kouče připraveného na všechno neměl v Rusku záložní plán. Do zápasu poslal nesehrané nováčky, a tak tým neměl šanci zahrát na potřebné úrovni.

Jako tým z druhé anglické ligy

"Adam Nawalka vložil na váhy celou svou autoritu a bohužel prohrál. To je konec pro červenobílé," píše Rzeczpospolita. Poláci v duelu s Kolumbií "vypadali, jako kdyby náhodou dorazili na fiestu v Kazani". Přestože se snažili, "rychle se ukázalo, že kroky tohoto tanečku neznají". Až do inkasování prvého gólu sváděli docela vyrovnaný boj, ale pak se vše rozpadlo: "Bylo smutné hledět na Nawalkův tým, jehož jediný nápad na útočnou akci spočíval v dlouhé přihrávce nad hlavami středopolařů. Chvílemi to bohužel vypadalo jako tým z druhé anglické ligy, zdokonalující se v klasickém 'nakopni a běž'."

Prohra 0:3 tak byla podle deníku ještě mírný trest, Poláci mohli dopadnout ještě daleko hůře. A v Kazani zřejmě skončil i trenér, kterému se až do této chvíle dařilo vše, na co sáhl.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.