ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert
SKUPINA F

Rudy odnesl souboj se Švédskem zlomeným nosem, proti Koreji už chce zpět na plac

Velikost textu:

Německý záložník Sebastian Rudy musel odstoupit z utkání se Švédskem kvůli zlomenému nosu. Lékařům se nepovedlo ihned zastavit krvácení. Záložník Bayernu Mnichov se podrobil operaci a doufá, že se do středy stihne dát zdravotně dohromady, aby mohl s obličejovou maskou nastoupit proti Koreji. "Byla to smůla. Samozřejmě jsem chtěl hrát dál, ale pořád to krvácelo," litoval Rudy, který dostal šanci místo zkušeného Samiho Khediry.

Zraněný Sebastian Rudy
Zraněný Sebastian Rudy

Ve 26. minutě sobotního duelu proskakoval švédský útočník Ola Toivonen kolem Rudyho a neúmyslně ho trefil kopačkou do obličeje. Zlomil mu tak nos. Němečtí lékaři se snažili rychle zastavit krvácení, ale marně - po pěti minutách musel trenér Joachim Löw sáhnout ke střídání. Pro Rudyho tak premiéra na MS skončila mnohem dříve, než si představoval.

"Trochu jsem měl problémy s dýcháním, ale nebolelo to. Doufám, že do středy budu připraven nastoupit," řekl Rudy.

přehrát video
Sestřih utkání Německo - Švédsko

Zranění ho připravilo i o možnost radovat se se spoluhráči z vítězného gólu, který v páté minutě nastavení dal Toni Kroos. "Byl jsem v šatně, protože jsem musel ležet, abych zastavil krvácení. Pak jsem ale slyšel, jak se lidé venku radují. Tak jsem rychle běžel k monitoru, abych viděl, co se stalo. Byl jsem samozřejmě hrozně šťastný, ale raději bych to slavil s klukama na hřišti," prohlásil Rudy.

Jeho uzdravení bude pro trenéra Löwa o to důležitější, že problémy má i v obraně. Zdravotní potíže má stoper Mats Hummels, červenou kartu dostal Jerome Boateng a nebude moci hrát. A Antonio Rüdiger nepředvedl zrovna jistý výkon. Proto bude Löw potřebovat silný střed zálohy.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.