středa 24. října 2018 Nina
SKUPINA E

Jak to bylo s videem v duelu se Švýcarskem? Brazilci žádají jasnou odpověď

Brazilci se stále durdí a nenechají FIFA na pokoji. V otevřeném dopise Mezinárodní fotbalovou federaci žádají, aby objasnila použití videotechnologie z nedělního utkání mistrovství světa mezi Brazílií a Švýcarskem (1:1).

Gabriel Jesus po diskutabilním zákroku v pokutovém území v zápase se Švýcarskem

Vedení "kanárků" chce vědět, zda videorozhodčí zkoumal dvě situace ve druhém poločase, při kterých podle nich hlavní sudí César Arturo Ramos chyboval v neprospěch Jihoameričanů.

Podle Brazilců v 50. minutě neměl platit vyrovnávací gól, protože jeho střelec Steven Zuber předtím evidentně strčil do bránícího Mirandy. Pětinásobní mistři světa jsou také přesvědčeni, že v 74. minutě měli kopat penaltu za faul Manuela Akanjiho na Gabriela Jesuse.

Sestřih utkání Brazílie - Švýcarsko

"V těchto situacích hlavní rozhodčí jasně chyboval, takže by jeho verdikty měl přezkoumat videorozhodčí," uvedl brazilský svaz.

Brazilci rovněž žádají, aby jim FIFA zaslala nahrávky z činnosti videorozhodčího Paola Valeriho a jeho asistentů.