ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
skupina F

Nečekaná taktika zabrala. Už před půl rokem jsem věděl jak na Němce, řekl kouč Mexika

Velikost textu:

Už před půl rokem měl mexický kouč jasno, jak bude hrát s mistry světa z Německa. A vyplatilo se mu to. Juan Carlos Osorio naordinoval hráčům jiný herní styl, než jaký Mexičané předváděli v předchozích zápasech, a tím zaskočili obhájce titulu, které porazili 1:0.

Hector Herrera a Juan Carlos Osorio
Hector Herrera a Juan Carlos Osorio

"Měli jsme herní plán, který jsme si stanovili už před šesti měsíci," řekl na tiskové konferenci Osorio, který před rokem se svým celkem prohrál s Německem v semifinále Poháru FIFA 1:4. Ale poučil se, a když mu v prosinci los opět přisoudil do skupiny Němce, vymyslel jinou taktiku.

Hlavní bylo nesoupeřit s Němci ve středu pole, ale co nejrychleji jít po zisku míče do útoku. Půl roku to s hráči piloval a na velkého favorita mistrovství to platilo, přineslo to i jediný gól Hirvinga Lozana. I Němci připustili, že je styl hry soupeře překvapil a že tak Mexičany ještě nikdy hrát neviděli.  

přehrát video
Sestřih utkání Německo - Mexiko

"Cílem bylo rychle přepínat do útoku. A i přes změny v sestavě jsme se tohoto drželi. Hlavně jsme chtěli mít dva rychlé hráče na křídlech. Hirving Lozano je neuvěřitelný křídelní útočník a hodně nám pomáhal k rychlému přechodu do útoku. Je to nejrychlejší hráč, jakého tu mám," uvedl Osorio.

"Naším mottem je hrát tak, aby bylo vidět, že milujeme vítězství a nebojíme se porážky. Ukázali jsme, že náš tým má velkou budoucnost, a jsem opravdu spokojený," dodal mexický kouč.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.