ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Jícha se vrací, poprvé v Kataru trénoval

Velikost textu:
aktualizováno 19. 1. 2015 20:37

Dauhá – Kapitán české házenkářské reprezentace Filip Jícha se na mistrovství světa v Kataru poprvé naplno připravoval s týmem. Dvaatřicetiletý lídr mužstva, který se zotavil z nemoci, zvládl v podvečer v Dauhá se spoluhráči celý hodinový trénink a bude připravený na úterní zápas s Egyptem.

Filip Jícha na tréninku české reprezentace
Filip Jícha na tréninku české reprezentace

Jícha od příletu do Dauhá bojoval se střevní virózou a musel kvůli tomu vynechat úvodní dva duely s Francií a Švédskem. Od neděle se už ale cítí lépe a bude moci zasáhnout do duelu s Egyptem, který může být klíčový z hlediska postupu ze skupiny.

"Zvládl celý dnešní trénink," řekl manažer reprezentace Karel Nocar. "Filipa již bereme v současné době jako naprosto zdravého hráče. Bude připraven na celé utkání. Otázkou je, kolik toho vydrží a v jaké bude kondici," doplnil lékař týmu Petr Holub.

přehrát video
Házenkáři před utkáním s Egyptem

Den volna na tržišti

Češi se také poprvé vyrazili podívat do hostitelského města. Z mrakodrapové části, kde bydlí, se vydali na tržiště ve staré části Dauhá. "Kvůli dopravní zácpě jsme měli jen asi hodinku čas. Sedli jsme si na kafe, abychom přišli na jiné myšlenky a vypadli ze stereotypu přesunů mezi halou a hotelem. Nebyli s námi trenéři, kteří připravovali video analýzu egyptského týmu," uvedl Nocar.

Žádné suvenýry ale hráči nenakoupili. "V tomhle čase byla většina obchodů zavřená. Byla tam nějaká zvířata, ale nikdo nic nekoupil," řekl s úsměvem Nocar. Reprezentanty nejvíc překvapilo, že trh, který připomíná arabské tradice, byl vybudovaný teprve nedávno. "Kluci se podivovali, že nový trh vypadá jako starý," dodal Nocar.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.