ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
MS v biatlonu

Koukalová: Před závodem jsem se cítila dobře, pak ráz na ráz došly síly

Velikost textu:

Hochfilzen (Rakousko) - Další medaile byla blízko, nakonec ale Češky skončily ve štafetě s malým odstupem čtvrté. Gabriela Koukalová po závodě přiznala, že jí v běžecké části došly síly, zároveň ale také poukázala na to, že důležité metry ztratila kvůli špatným lyžím.

Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová

"Musím říct, že jsem hodně zklamaná. Ta medaile byla na dosah, ale zase na nás vyšla jako na olympiádě v Soči čtvrtá příčka," řekla smutně Koukalová, která pomýšlela na medaili. "Věřila jsem tomu maximálně," přitakala.

Na závěrečné dva kilometry vyrazila s malým náskokem před Ukrajinou a Francií. "Ukrajinka Olena Pidhrušná, to je běžkyně o třídu jinde než my, takže jsem věřila, že si to rozdělíme s Francií," tvrdila Koukalová. Jenže všechno bylo jinak.

Pidhrušná i Marie Dorinová Habertová se postupně na českou hvězdu dotáhly a ve sjezdu asi 500 metrů před cílem ji v tunelu předjely, každá z jedné strany. "To bylo nepříjemné a zamrzí to. Vidíte, že úspěch je na dosah, a najednou se vám to rozplyne. Nebylo v mých silách to podržet líp. Nechala jsem tam všechno," řekla Koukalová.

přehrát video
Koukalová: Prostě už nezbyly síly, nepodržely mě ani lyže

Soupeřkám jely tentokrát lépe lyže. "Už chyběly síly a tam, kde chyběly nejvíc, tak jsem potřebovala podporu lyží, která teda bohužel vůbec nefungovala. Těm Ukrajinkám nebo Francouzkám jely lyže o třídu líp než nám," uvedla Koukalová. "V posledním sjezdu před cílem jsem ztratila ještě víc. Tam už jsem nabrala tolik metrů, že i kdybych si vytrhla nohy z těla, tak je nedojedu," řekla.

Koukalová jela na šampionátu pátý závod a v posledním kole už se projevila únava. "Jednoznačně. Před závodem jsem se cítila dobře, ale pak najednou ráz na ráz došly síly. V posledním kole se to nasčítalo a už s tím nešlo nic dělat," řekla.

Po dni volna má Koukalová před sebou poslední start na MS. V nedělním závodu s hromadným startem bude znovu patřit k favoritkám. "Těším se moc, ale je to pomíjivé. Jeden den máte energii a druhý ne a závodnice, které se tu pozvolna rozjíždí závod od závodu, tak jsou na tom najednou líp a síly jim tak nechybí. Uvidíme, udělám pro ten poslední start, co budu moct, a snad vyjde počasí a příprava lyží líp než teď," řekla.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.