ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
MS v biatlonu

Štafetu biatlonistů rozjede Krupčík, finišovat bude Krčmář

Velikost textu:

Hochfilzen (Rakousko) – V sobotu pojede štafetu kvarteto Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář. Závod začne ve 14:45, přímý přenos vysílá ČT sport a web ctspoprt.cz.

Tomáš Krupčík
Tomáš Krupčík

Krupčík dostal na prvním úseku přednost před Adamem Václavíkem. "Tomáš má za sebou vydařený vytrvalostní závod, kde se mu nepovedla pouze jedna ze čtyř položek. Navíc podal i slušný výkon v běžecké části. V jeho prospěch hrají také stabilnější střelecké výkony během této sezony," řekl trenér mužů Michael Málek.

Druhý úsek pojede Moravec. Stříbrný medailista z vytrvalostního závodu sice neměl po čtvrtečním závodu dobrou noc a necítil se ideálně ani na tréninku, ale měl by být v pořádku. "Ondra tady má formu a druhý úsek je hodně důležitý. Buď nás může opět vrátit do hry, nebo upevnit pozici v popředí," podotkl Málek.

Šlesingr i Krčmář jsou osvědčenými články sestavy. Pozici finišmana má Krčmář rád, i když po mix štafetě na úvod mistrovství nebyl se svým výkonem spokojený. Otázkou zůstává, zda Češi dokážou poprvé letos zvládnout štafetu bez trestného kola.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.