ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
MS v biatlonu

Drama až do konce, Moravec se dočkal medaile. Maximální spokojenost, hlásil v cíli

Velikost textu:

Hochfilzen – Skvělé výsledky předvedl Ondřej Moravec na mistrovství světa už ve sprintu a stíhačce, až vytrvalostní závod mu však přinesl vytouženou medaili. Jaká to bude, čekal český biatlonový reprezentant až do samotného závěru. Napětí by se dalo krájet, Moravec to však bral v mixzóně, kde mezitím rozdával rozhovory, s humorem. Nakonec byl rychlejší pouze Američan Lowell Bailey. "Krásný den, super závod," radoval se Moravec. Třetí skončil Francouz Martin Fourcade. Přímý přenos slavnostního medailového ceremoniálu nabídne od 19:00 exkluzivně web ctsport.cz.

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

"Byly to velké nervy. Poslední kolo to bylo nahoru-dolů. Chvíli to vypadalo, že to vyjde, bohužel pak na tom konci... Je to tak, jak to je," komentoval Moravec nervydrásající čekání na čas Baileyho. Ten byl jen o 3,3 vteřiny lepší.

"Ze začátku jsem byl klidný, pak se nervozita stupňovala a v konci se skoro podlamovala kolena. Chvilku to vypadalo velice nadějně, ale Lowell tam měl i trochu štěstí, měl informace, Rus ho popotáhl, ale i druhé místo je paráda. Ondra nemohl udělat nic líp," uvedl trenér biatlonistů Michael Málek.

přehrát video
Moravec: Před mistrovstvím bych stříbro vůbec nečekal

I tak je Moravec maximálně spokojený. "Je před náma ještě závod (hromadný start, pozn. red.), asi bude o mnoho těžší ho vyhrát, ale jsem strašně spokojenej. Před mistrovstvím světa bych tohle asi vůbec nepředpovídal. Takže super," dodal Moravec.

Zcela spokojený nebyl jen s během. "Dnes to nebylo úplně ono. To mě trochu mrzí určitě. Dovolím si říct, že v těch předchozích dnech bych si s tím poradil líp. Bohužel ale to tak je. Každý den je úplně jiný. Dnes to bohužel nestačilo a bylo to o kousek míň," řekl Moravec.

Ke třem medailím Gabriely Koukalové vybojoval v Rakousku další cenný kov. Celkově se jedná o dvaadvacátou medaili pro český biatlon ze světových šampionátů. Sám Moravec už má bronz ze smíšené štafety z MS 2013, o dva roky později přidal v Kontiolahti zlato ze stejné disciplíny, stříbro ze závodu s hrmoadným startem a bronz získal ve vytrvalostním závodě.

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

Spolehnout se však mohl na bezchybnou střelbu. "Byl to můj cíl. Říkal jsem to tady několikrát, že na dvacku se budu chtít psychicky připravit. Je to medaile z mistrovství světa, a to se určitě počítá," uvedl Moravec, který je v průběžném hodnocení Světového poháru na 13. místě.

"Dvacka je samozřejmě o střelbě, to bylo vidět. Kupa favoritů, jednu ránu si nepohlídáš a už je odsun z předních pozic. Klíč k úspěchu byla čistá střelba," uvedl Málek. Moravec měl 22. nejlepší běh, stejně dopadl i v rychlosti střelby. "Poslední položka byla v podání Ondry absolutně bezchybná, pohlídal si ji. Jsme strašně šťastni," doplnil šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

Moravec přitom sezonu nezačal zcela nejlépe, trápil se s během, ale střílel dobře. "Pak se v Novém Městě na Moravě dostal na loňskou běžeckou úroveň, přidal k tomu i dobrou střelbu, takže tam výsledky byly," řekl Málek.

Stříbrný Ondřej Moravec po vytrvalostním závodě
Stříbrný Ondřej Moravec po vytrvalostním závodě

Jenže po Novém roce se Moravec dostal do svazující situace. "Viděl totiž, že pokud bude střílet bezchybně, tak bude vpředu. To ho svázalo a bojovali jsme s tím až do závěrečné přípravy v Anterselvě," řekl Málek.

Moravec podle něj pracoval s Rybářem na psychice. "Pořebovalo se mu dostat klidu. Vždycky ho zradila jedna rána ve printu i stíhačce, ale dnes předvedl, že ta medaile tam je," dodal Málek.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.