ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
MS v biatlonu

Biatlonová hádka zapomenuta? Fourcade se objal se Šipulinem

Velikost textu:

Hochfilzen – Nebyla to příjemná tisková konference. Ruský biatlonista Anton Šipulin po čtvrtečním závodu smíšených štafet oznámil, že Martin Fourcade u něj ztratil respekt. Francouz chvíli předtím atakoval na trati Alexandra Loginova, který se vrátil z dopingového distancu. Po dvou dnech je, zdá se, hádka alespoň částečně zapomenuta.

Martin Fourcade pro ruskou Match TV
Martin Fourcade pro ruskou Match TV

Dopoledne se ještě komentátor ruské televize Dmitrij Guberněv snažil rozdmýchat situaci tím, že na svůj instagramový profil napsal komentář, ve kterém Fourcada kritizoval. O několik hodin později bylo vše jinak.

Bronzový medailista ze sprintu Fourcade potkal Šipulina v mixzóně, kde si krátce vyjasnili situaci a podali si ruce. "Zaostřeno na sport: potřásli si rukama," uvedla na Twitteru ruská biatlonová federace, která před několika dny požadovala diskvalifikaci Fourcada.

I Guberněv vzal zpátečku poté, co hovořil o tom, že Rusové vždy vyhrají a Fourcade bude 'na kaši'. "Válečná sekera zakopána," prohlásil, když se oba závodníci objali.

přehrát video
Fourcade se usmířil se Šipulinem

Šipulin v prostoru pro rozhovory s novináři počkal, až Fourcade dokončí své interview s reportéry ruské sportovní televize Match TV, a francouzskému lídrovi Světového poháru nabídl ruku.

Usmíření přišlo dva dny poté, co právě Šipulin s Loginovem odmítili podat Fourcadovi na stupni vítězů ruku, a ten jim za to ironicky zatleskal. Později si ještě vše vyříkávali před zraky konsternovaných novinářů na tiskové konferenci, kde Fourcade vyvracel, že se nejedná o biatlonovou studenou válku.

Martin Fourcade po incidentu opustil ceremoniál dřív
Martin Fourcade po incidentu opustil ceremoniál dřív

Fourcade dlouhodobě bojuje proti dopingu, do něhož má být podle McLarenovy zprávy zapleteno až 31 biatlonistů. Mezinárodní biatlonová unie však vyšetřuje jen necelou desítku z nich.

Fourcade svůj odmítavý postoj vůči dopingu dal vědět právě vůči Loginovovi, který se vrátil po dvouleté stopce za užití EPO. Francouz se dočkal podpory i českých biatlonistů - Michala Krčmáře a Michala Šlesingra.

Fourcada se zastal i šéf českého biatlonového svazu Jiří Hamza. "Rozhodně ho musíme podpořit, má pravdu, na kterou se někdo zlobí," řekl během dnešního sprintu.

Naopak Ondřej Moravec v souvislosti s pádem Loginova při předávce uvedl, že by se v podobných gestech 'mělo ubrat'.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.