ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

MS v Oslu bylo nejsledovanějším biatlonovým šampionátem v historii ČT

Velikost textu:
aktualizováno 14. 3. 2016 15:25

Oslo – Právě skončený světový šampionát v biatlonu v norském Oslu přilákal k obrazovkám České televize nejvíce diváků v historii. V průměru sledovalo MS 700 tisíc lidí, což je šestatřicetkrát více než při mistrovství světa v Anterselvě v roce 2007 a dvakrát více než při šampionátu v Novém Městě na Moravě v roce 2013. Ani loňské mistrovství v Kontiolahti, kdy Češi na rozdíl od letoška vybojovali čtyři medaile, nedosáhlo letošních čísel, vidělo jej o osmdesát tisíc diváků méně.

Takřka milion diváků sledoval poslední z ženských závodů letošního šampionátu. Celkově přilákal šampionát k obrazovkám v průměru sedm set tisíc diváků.

Nejsledovanějšími závody letošního šampionátu byly ty závěrečné. Nedělní boj Gabriely Soukalové o medaili si pustilo 983 tisíc lidí, tedy přes 35,2 % televizních diváků. Následný závod mužů s hromadným startem pak 904 tisíc sportovních fanoušků.

Vysokou sledovanost měly taktéž štafety, páteční ženskou vidělo 37,8 % diváků, tedy 748 tisíc lidí, sobotní mužskou pak přes 850 tisíc fanoušků biatlonu.

Celkový divácký zásah závodů z norského Osla činil přes 2,8 milionu diváků.

přehrát video
Úsměvné momenty z MS aneb co se nevešlo do vysílání

Především díky přenosům z MS v biatlonu dosáhl program ČT sport svých nejlepších letošních výsledků z hlediska týdenního podílu na publiku, v minulém týdnu přes 5,7 %.

Velký zájem o biatlonové závody se promítl i na webu ČT. Podle odhadů průměrných počtů současně puštěných streamů byl nejsledovanější středeční vytrvalostní závod žen, který si nenechalo ujít 65 000 diváků.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.