ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
MS v biatlonu

"Posvátný" Holmenkollen umí být pro biatlonisty velmi zrádný

Velikost textu:

Oslo - Areál v Holmenkollenu, dějiště mistovství světa v biatlonu, je jediné významné zimní středisko na světě, které se nachází přímo v hlavním městě. Unikátní je také pro svou dostupnost, biatlonoví fanoušci se na stadion mohou dostat pomocí městské hromadné dopravy. V legendárním lyžařském středisku v centru Osla se psala historie biatlonu, běžeckého lyžování a skoků na lyžích. 

Zimní středisko Holmenkollen
Zimní středisko Holmenkollen

Do dějiště letošního biatlonového mistrovství světa je možné se dostat metrem nebo tramvají. "Je to skvělé, můžete auto nechat doma a prostě si to užít," řekl jeden z norských fanoušků.

Národní aréna Holmenkollen disponuje dvěma skokanskými můstky, běžeckou tratí a střelnicí pro biatlonisty. Stadion každou zimu hostí Světový pohár v severském lyžování, první lyžařský závod v Holmenkollenu se odehrál v roce 1892. V roce 1923 zde bylo založeno nejstarší lyžařské muzeum na světě. 

Nevyzpytatelným bodem trati pro biatlonisty je střelnice, na kterou fouká zleva od moře. "Doufám, že letos tomu trochu pomůže nová tribuna, která by vítr mohla zmírnit. I když při trénincích praporky stále vlají," okomentoval střelnici v Holmenkollenu šéftrenér české biatlonové reprezentace Ondřej Rybář. Specialitou lyžařského stadionu je cílová rovinka, která vede přímo nad střelnicí a je kryta neprůstřelným sklem.

Pro domácí Nory začalo mistrovství světa v Oslu skvěle. Vybojovali celkem pět medailí včetně dvou stříbrných pro žijící legendu Oleho Einara Björndalena. Zda je to pro dvaačtyřicetiletého majitele 42 medailí z mistrovství světa poslední šampionát, stále není jasné. "Já tomu nevěřím, ale uvidíme. Možná je to jeho poslední sezona, uvidíme," řekl Dag Björndalen, bratr slavného Oleho Einara. Ve středu bude mít svou první šanci vybojovat medaili také český tým. V 15:30 je na programu vytrvalostní závod žen. Přímý přenos sledujte na ČT sport a na našem webu už od 15:00.

přehrát video
Čeští biatlonisté si v Oslu užívají dva dny volna
Zdroj: biatlon.cz, ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.