ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
MS v biatlonu

Soukalová na medaili těsně nedosáhla, sprint vyhrála Eckhoffová

Velikost textu:
aktualizováno 5. 3. 2016 16:00

Oslo – Domácí Norové mohou po sprintu biatlonistek slavit první domácí zlatou medaili. Zasloužila se o ni Tiril Eckhoffová. V cíli měla před druhou Francouzkou Marií Dorinovou Habertovou patnáctisekundový náskok. Vedoucí ženu Světového poháru Gabrielu Soukalovou připravily o medaili chyba na střelnici a Němka Laura Dahlmeierová. Češkám se dařilo. Sedmá byla bezchybná Veronika Vítková, třiatřicátá Lucie Charvátová i se třemi chybami. O jedno místo za body skončila Jesicca Jislová. Přímé přenosy stíhacích závodů sledujte na ČT sport a na našem webu - v neděli od 13:00 startuje studio k závodu mužů, o tři hodiny později před závodem žen.

Tiril Eckhoffová slaví vítěztví ve sprintu
Tiril Eckhoffová slaví vítěztví ve sprintu

Soukalová nečekaně odjížděla ze střelby vleže s jednou chybou, vždyť v letošní sezoně v ní má úspěšnost více než devadesátiprocentní. Na trati pracovala skvěle a v cíli předčila v běhu ochabující Dorotheu Wiererovou. Nakonec se však musela sklonit před ještě lépe běžící Dahlmeierovou. K bronzu Soukalové chybělo 18 sekund.

"Zbytečně jsem na to při té střelbě začala spěchat. Po výstřelu jsem nepochybovala o tom, že by to mělo jít vedle. Už jsem skoro házela flintu na záda, ale právě ta rychlost mě dneska stála chybu," uvedla Soukalová. Když přijížděla na druhou střelbu, nešetřila se. Vsadila totiž na jednu kartu - všechno nebo nic. "Protože jsem tušila, že to s tou chybou nebude top výsledek, takže jsem jela nadoraz," řekla Soukalová. "Potom jsem byla překvapená, jak mi ta položka sedla, a dodalo mi to sílu na poslední kolo," prohlásila.

přehrát video
Soukalová dojela ve sprintu čtvrtá - sestřih závodu

Čtvrtou pozici nakonec brala. "Na úvod to je skvělý umístění. Spadla teď ze mě nervozita, protože to je vrchol sezony, všichni se na to připravují," řekla. "Potěšilo mě, že jsem se dokázala zmáčknout. Stíhačka bude super, kontaktní závod, víc se namotivuji, až uvidím ostatní holky kolem sebe," prohlásila.

Vítková si spravila chuť po nevydařeném úseku ve smíšené štafetě, kde musela pětkrát dobíjet. Tentokrát ani jednou nechybovala. Běžela sice pomaleji než nejrychlejší soupeřky, ale vybělené terče na druhé střelnici ji zařadily do elitní desítky a k nejlepšímu výsledku ve sprintu na MS. Dosud byla dvakrát desátá.

"Trochu jsem se bála, mám s tou střelbou trochu problémy, ale říkala jsem si, proč by to nemohlo jít teď," uvedla v cíli Vítková. Hlídala si ale každou ránu. "Takže to možná bylo pomalejší, ale zato bez chyby. Běžecky to nebylo úplně ideální, ale asi bych měla být spokojená," řekla.

Výsledky sprintu žen:

1. Eckhoffová (Nor.) 21:10,8 (0), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -15,0 (0), 3. Dahlmeierová (Něm.) -19,8 (1), 4. Soukalová (ČR) -37,8 (1), 5. Wiererová (It.) -38,2 (0), 6. Brorssonová (Švéd.) -43,9 (0), 7. Vítková (ČR) -46,0 (0), 8. Dunkleeová (USA) -48,2 (1), 9. Mäkäräinenová (Fin.) -48,5 (1), 10. Hildebrandová (Něm.) -50,9 (0), ...33. Charvátová -1:43,9 (3), 42. J. Jislová (obě ČR) -1:56,1 (0).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 26 závodů): 1. Soukalová 926, 2. Dorinová Habertová 802, 3. Wiererová 780, 4. Mäkäräinenová 679, 5. Hildebrandová 627, 6. Pidhrušná (Ukr.) 619, ...8. Vítková 588, 23. Puskarčíková 292, 31. Charvátová 190, 74. Landová 22, 90. J. Jislová 7.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.