ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
MS v biatlonu

Moravce nahradí ve smíšené štafetě Krčmář

Velikost textu:
aktualizováno 2. 3. 2016 19:29

Oslo - Ondřej Moravec nepojede smíšenou štafetu, kterou ve čtvrtek v Oslu začne biatlonové mistrovství světa. V týmu obhájců zlaté medaile z loňského šampionátu v Kontiolahti ho nahradí v roli finišmana Michal Krčmář. V týmu jsou podle očekávání také Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a Michal Šlesingr. Přímý přenos vysílá ve čtvrtek ČT sport a náš web od 15:00.

přehrát video
Finišmanem smíšené štafety bude Krčmář

"Je to naprosto správné rozhodnutí. Tým musí jet v nejsilnějším složení a já na tom ještě nejsem tak, abych podal stoprocentní výkon," řekl Moravec. Ten byl u všech úspěchů smíšené štafety včetně loňského zlata, bronzu z MS v Novém Městě na Moravě před třemi lety i stříbra na OH v Soči 2014.

O tom, že Moravec v Oslu tento závod nepojede, se spekulovalo už od soustředění v Pokljuce, kde se biatlonista zotavoval z nemoci, která ho postihla na závodech Světového poháru v zámoří. Navíc tam dostal střevní chřipku a kvůli patáliím dva týdny netrénoval. "Nyní už jsem v pořádku a v pátek mě čeká testovací trénink výkonnosti," řekl Moravec. Na jeho základě se rozhodne o startu v sobotním sprintu.

Závod štafet bude tradičně rozjíždět Vítková, na druhém úseku bude Soukalová. Po Šlesingrovi převezme štafetu finišman Krčmář. "Patří k našim nejlepším sprinterům, sázím na jeho mládí a dravost," řekl kouč Ondřej Rybář.

Nominaci si Krčmář vysloužil stabilními výkony ve Světového poháru. V úvahu připadal ještě Jaroslav Soukup, čerstvý vicemistr Evropy.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.