ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
MS V BIATLONU

Černý den Moravce na střelnici. Kopl do něj soupeř a vyhodil si náboj

Velikost textu:

Kontiolahti (Finsko) – Takhle smolný den na střelnici Ondřej Moravec už dlouho nezažil. Tradiční finišman štafetových závodů měl jak při položce vleže, tak i vestoje problémy a z třetího místa klesl na konečné šesté. "Závod na střelnici mi prostě dneska nevyšel a to byl celý problém. Na střelnici to nebyl dobrý výkon," nehledal třicetiletý Moravec žádné výmluvy.

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

Při obou zastávkách na střelnici řešil nějaký problém. Vleže do něj nechtěně při pádu kopl Nor Emil Hegle Svendsen a rozhozený Moravec horko těžko odvrátil hrozbu trestného kola. Vstoje si sám vyhodil náboj, a proto se trochu zdržel.

Po závodu tak nechtěl o šanci na zisk medaile ve štafetě moc mluvit. "Prostě ho nemáme. Průběh závodu nasvědčoval, že o ni můžeme jet a že na ni máme. Ale výsledky se počítají až po čtvrtém úseku. Ve štafetách se může stát cokoliv, ten výsledek se počítá až v cíli," řekl Moravec.

Od Šlesingra přebral štafetu jako třetí a jel se Svendsenem o druhé místo. Při položce vleže ale přišlo nechtěné Norovo drcnutí. "Když odjížděl z položky, upadl a jak padal, zavadil mi o lyže, když jsem spouštěl ránu. Nedal jsem a to mě dost znervóznilo. Pak jsem další nedobil a to byl problém," řekl Moravec.

Něco podobného se Moravcovi ještě nestalo. "On to samozřejmě neudělal naschvál, určitě mi nechtěl kopnout do lyže," nevinil Nora z úmyslu. Na střelnici se zdržel déle a definitivně přišel o možnost bojovat o medaile při stojce. Začal dobře, ale pak musel vyklepávat náboj.

"Nepřebil jsem, jak jsem měl, a náboj jsem si ani nevyhodil, což je nejhorší scénář. Musel jsem ho vyklepat a pak ještě dobíjet. Ztratil jsem čas, protože jsem musel otočit flintu vzhůru nohama, aby mi vypadl, a ten další jsem dobíjel zvlášť. To mě stálo čas navíc," popsal kritické okamžiky.

Na trať vyjížděl za Rakušanem Dominikem Landertingerem. Stále byla šance ještě na páté místo, ale souboj prohrál. "Věděl jsem, že i pokud s ním dojedu až do cílové rovinky, tak on má absolutní rychlost jednu z největších," řekl Moravec.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.